Karpaty Krosno surowym nauczycielem dla młodzieży z BT Wózki MOS Wola.

Wicelider tabeli II ligi, zespół Karaty Krosno wygrał wyraźnie 3:0 z drużyną BT Wózki MOS Wola. Publiczność obejrzała dobre widowisko, wiele ciekawych siatkarskich akcji, ale niestety, w końcówkach setów goście grali bezbłędnie i udowodnili swą wyższość.

Wicelider tabeli II ligi, zespół Karaty Krosno wygrał wyraźnie 3:0 z drużyną BT Wózki MOS Wola. Publiczność w hali na Rogalińskiej obejrzała dobre widowisko, wiele ciekawych siatkarskich akcji, ale niestety, w końcówkach setów goście grali bezbłędnie i udowodnili swą wyższość nad zespołem BT Wózki MOS Wola.

W dzisiejszym meczu spotkały się zespoły, które wygrały swoje dwa dotychczasowe mecze.  Publiczność liczyła na dobre siatkarskie widowisko, ponieważ przyjechał wicelider tabeli, a zespół BT Wózki MOS Wola  zaimponował w dwóch pierwszych meczach w II lidze. W hali MOS-u jest 150 miejsc siedzących i wszystkie zostały zajęte, a część kibiców stała na oknach i na kaloryferach, w bocznych nawach hali.

Mecz stał na wysokim poziomie, długimi okresami toczyła się wyrównana walka, obfitująca w bardzo dobre akcje, ale w końcówkach wszystkich setów goście wykazali swoją wiekszą dojrzałość i wyższe umiejętności.

BT Wózki MOS Wola - Karpaty Krosno 0:3 (21:25)(20:25)(22:25)

BT MOS Wola: K. Gałecki, P. Szulc, K. Neneman, P. Strzeżek, N. Okuń, D. Michor, M. Żurek (libero) oraz W. Pawlewicz, B. Kaczmarek, M. Behr, Ł. Makowski, P. Najmowicz.
Trener: Krzysztof Felczak
Masażysta: Łukasz Flak

Karpaty Krosno: Ł. Skrzypek, M. Ogonowski, R. Godek, J.Heimroth, T.Jendryassek, K. Węgliński, M. Wilk (libero) oraz R.Gosik, A. Jaszczuk, S. Galas, J. Dejewski.
Trener: Krzysztof Frączek
II trener: Janusz Eustachiewicz
Masażysta: Andrzej Hojnor

Sędziowali: Aleksandra Grzyb ( sędzia I) i Zbigniew Tadej (sędzia II )

W pierwszym secie lepiej rozpoczęli goście. Karpaty Krosno prowadziły 1:0, 4:1, a nawet 7:2, po udanych kombinacjach w ataku. Goście nie mylili się w ataku, dobrze zagrywali, szczególnie nękali zagrywką Norberta Okunia, który nie mógł sobie poradzić z przyjęciem. Od początku wszystkie ataki BT MOS Wola kończył Patryk Strzeżek, który był nie do zatrzymania dla gości. P. Strzeżek zaatakował skutecznie z prawego skrzydła i było 3:7, a następnie wykonał trzy asy serwisowe, dwie silne zagrywki z wyskoku , a następnie udany skrót za siatkę. Zrobiło się 6:7 i wreszcie Karpaty przeprowadziły udany atak z prawego skrzydła. Po chwili potężny atak Strzeżka z II linii , udana zagrywka N. Okunia i na tablicy wyników był remis 8:8. Potem trwała wyrównana walka  i  był remis 9:9 i 11:11. Za chwilę udana kombinacja w ataku drużyny gości , a następnie złe przyjęcie Okunia i jest 11:13. Trener Felczak wziął czas dla BT MOS Wola. Po przerwie gospodarze mozolnie odrabiali straty i wyrównali na 17:17 , po zagrywce punktowej Patryka Strzeżka i udanym ataku Witolda Pawlewicza, który zmienił Okunia , a następnie po ataku z krótkiej Dawida Michora. Potem trwała zacięta walka i było 19:19, po czym Piotr Szulc zdobył punkt atakiem z trudnej piłki , a następnie goście zaatakowali w aut. BT Wózki MOS Wola prowadził 21:19.
W końcówce seta punkty zdobywali już tylko goście. Najpierw piłka zaplątała się pechowo w podwójnym bloku Nenemana i Szulca, potem P. Szulc dotknął siatki przy bloku, a za chwilę ten sam zawodnik został zablokowany przez podwójny blok gości. Trener Krzysztof Felczak wziął drugi czas. Po przerwie P. Szulc źle przyjął zagrywkę, a za chwilę Strzeżek, który grał dotąd bezbłędnie został złapany na pojedynczym bloku. Set zakończył P. Szulc atakiem w aut z lewego skrzydła i było 21:25.

W drugiej partii od początku prowadziła drużyna  BT Wózki MOS Wola. Było 2:1 po ataku z krótkiej Konrada Nenemana, 4:2 po ataku Patryka Strzeżka. Za chwilę dwa udane ataki z szóstej strefy przeprowadzili siatkarze Karpat Krosno. Potem był udany atak Michora i świetna zagrywka z wyskoku Witolda Pawlewicza , a wynik 7:7. Trzy kolejne punkty zdobyli jednak, po bardzo ciekawych akcjach,  siatkarze Karpat Krosno. Wynik 7:10 i trener Felczak wziął czas. Przy stanie 7:12 trener Felczak dokonał zmiany rozgrywającego, za K. Gałeckiego wszedł Łukasz Makowski i już pozostał  na boisku. Stopniowo jednak przewagę uzyskiwali goście, najpierw z krótkiej udanie zaatakował Jakub Heimroth, za chwilę po świetnym rozegraniu kapitana gości, Marcina Ogonowskiego siatkarze Krosna zagrali klasyczną podwójną krótką i prowadzili już 17:10.
Siatkarze BT MOS Wola dopingowani  gorąco przez kibiców , przy akompaniamencie wielkiego bębna, stopniowo zaczęli ambitnie odrabiać starty. Najpierw punktowa zagrywka Piotra Szulca, świetny atak Patryka Strzeżka, zagrywka punktowa Konrada Nenemana, atak z szybkiej wystawy Witolda Pawlewicza, skuteczny blok Dawida Michora i znowu mocny atak Pawlewicza i już zrobiło się 17:19. Trener gości Krzysztof Frączek wziął czas. Po reprymendzie trenera siatkarze z Krosna zaczęli grać bardzo skoncentrowani i prawie wcale nie robili błędów. Po krótkiej chwili było 17:21. Jeszcze dwa udane ataki siatkarzy BT Wózki MOS Wola , Strzeżka z II linii i P. Szulca w kontrataku, ale to wszystko co mogli zrobić gospodarze. Siatkarze gości świetnie bronili w polu i mądrze obijali blok gospodarzy. Końcówka wyraźnie dla Krosna i wynik seta 20:25.

W secie trzecim na początku prowadzili nieznacznie siatkarze z Krosna, 3:2, 5:3, ale za chwilę po atakach Pawlewicza i Strzeżka było 5:5. następnie as serwisowy Strzeżka i jest 6:5 dla BT Wózki MOS Wola. Trwała niezwykle wyrównana walka. Skutecznie tuż za blok plasem zaatakował Tomasz Jendryassek z Karpat, za chwilę świetny atak gości z szóstej strefy i siatkarze z Krosna zaprowadzili 9:7. Udanym atakiem odpowiedział Piotr Szulc, a po chwili jedna z najdłuższych akcji meczu , kiedy piłka pięć razy przechodziła nad siatką , po świetnych atakach i jeszcze lepszych obronach w polu, by wreszcie akcję zakończyli  goście, firmowym zagraniem z szóstej strefy. Na udany atak Strzeżka goście odpowiedzieli świetną kombinacją w ataku. Kolejny punkt zdobyli siatkarze BT Wózki MOS Wola potrójnym blokiem w  wykonaniu Strzeżka, Michora i Okunia. Było 12:13. Trwała bardzo twarda walka, było 16:16, świetna akcja zawodnika gości Łukasza Skrzypka i 16:17. W odpowiedzi udany atak Piotra Szulca i 17:17, po chwili znowu Szulc i jest 18:18. W tym momencie zgrywkę psuje Makowski, a za chwilę Szulc zostaje zablokowany, 18:20 i trener Felczak prosi o czas. Po przerwie kąśliwy plas siatkarzy z Krosna nie broni Strzeżek i jest 18:21. Trener Felczak znowu bierze czas. Po czasie udana zagrywka gości i już jest 18:22. Siatkarze BT MOS Wola jeszcze walczą i po udanym bloku Nenemana jest 20:22, ale siatkarze gości znowu gubią blok gospodarzy. Przy stanie 21:23 ma miejsce kontrowersyjna akcja, kiedy po ataku gospodarzy goście podłożyli w obronie rękę na parkiecie. Zdaniem gospodarzy piłka uderzyła w parkiet, a nie w dłoń broniącego, ale punkt przyznano gościom. Zrobiło się 21:24. Po chwili skuteczny atak Okunia i  jest 22:24, ale mecz kończą siatkarze gości udanym atakiem i wynik seta 25:22.

Po meczu trener Krzysztof Felczak powiedział: - To był najlepszy przeciwnik, z tych z którymi graliśmy dotychczas. Goście grali bardzo dobrą, szybką siatkówkę seniorską, świetnie bronili i moi podopieczni nie dali rady, by urwać coś dobrej, solidnej ekipie gości. Nawet kilka razy zablokowaliśmy urozmaicone akcje siatkarzy z Krosna, ale przeciwnik potrafił się świetnie wyasekurować. To była dobra lekcja dla mojej drużyny, gratuluję gościom.