Otwarty dzień w MOS WOLA nr 6

Radośnie i sportowo było w sobotni dzień w hali przy Rogalińskiej. Pomimo, że z nieba lały się strugi wody, na MOS przybyli najmłodsi siatkarze i siatkarki. Dzień siatkarski obfitował w wiele atrakcji.

Od 9.00 po rozgrzewce rozpoczął się turniej dwójek chłopców i dziewcząt. Dużo grania w systemie każdy z każdym i wyłoniliśmy najlepsze zespoły. Gra odbywała się w rytmie muzyki przy wsparciu Klauna Janusza. Z kompletem zwycięstw turniej dwójkowy wygrały: Małgosia Kulka i Ania Zieja. Z jedną porażką , na drugim miejscu zameldowały się : Julia Drwięga i Dominika Osóbka. III miejsce zajęły „Niekreatywne” czyli Wiktoria Wikbold i Zuzia Soszyńska. IV miejsce – Zosia Kulka i Weronika Do. V miejsce: Klara Opolska i Ada Jankiewicz, VI miejsce – Chrulski Mateusz i Pigłowski Krystian (VC 2008). VII miejsce : Grahamki: Agatka Gulbinowicz i Zuzia Kazuro, VIII miejsce: Zosia Jasik i Alicja Tomaszewska. Ada i Paulinka były najmłodszymi uczestniczkami turnieju ale walczyły bardzo dzielnie.

Po podsumowaniu turnieju dwójkowego walczyły zespoły trójkowe. Klasyfikacja końcowa:

VIII m - Ania Dorywalska, Wiktoria Wikbold, Helena Kozłowska

Fantastyczna atmosfera turniejowa, integracja w zespołach, i przede wszystkim możliwość rywalizacji bez względu na płeć. Najlepsze zespoły zwycięskie otrzymaly nagrody pamiątkowe.

O godzinie 13.00 od rana zapowiadany mecz: młodzicy MOS WOLA kontra trenerzy MOS WOLA. Mecz komentował prawie do ostatnich minut trener Krukowski, w końcówce musiał jednak ratować wynik trenerów i porzucił profesję komentatora! Szeroka ławka młodzików budziła niepokój w szeregach trenerów. Zespół trenerów tworzyli: Mateusz Behr, Konrad Nassalski, Tomasz Keller, Jakub Miecznikowski, Marcin Jackowicz, Damian Włoch, Kacper Goździkiewicz, Łukasz Drzewiecki, Miłosz Raba, Patriak Janusz - libero. Pierwszego seta wygrała ekipa trenerów 25:16. W drugim secie w szeregi zespołu trenerów wdzierało się zmęczenie a prym zaczęli wieść młodzicy MOS WOLA. Niestety trenerów zweryfikowała kondycja. W secie drugim ulegają do 18. Tie Brak wyłonił zwycięzców. Zmiana boiska była dokonywana przy prowadzeniu młodzików 8-7. W drugiej połowie trzeciego seta, wynik zespołu trenerów ratowali kolejno: Trener Aleksandra Kibitlewska , klaun Janusz oraz trenerka Magdalena Gryko, która porzuciła dla ratowania wyniku zespołu trenerów nawet własne dzieci. O tym fakcie odpowiedzialnie służby już zostały powiadomione , a dzieci zaopiekowane. Starszy syn znajduje się na liście rekrutacyjnej do najmłodszej grupy siatkarzy u trenera Raby, natomiast o losach młodszego syna zdecyduje zarząd UMKS MOS WOLA. Zwycięską zagrywkę trzeciego seta wykonał trener Radosław Krukowski potwierdzając ciągle wyższość trenerów nad zawodnikami.

O 14.30 kontynuując wesoły dzień z siatkówką na Rogalińskiej odbył się trening otwarty dla dziewcząt z roczników 2007 – 2002 pod okiem trenerów sekcji żeńskiej.

Serdeczne podziękowania dla rodzin, kibiców, pasjonatów siatkówki, którzy postanowili spędzić dzisiejszy dzień na sportowo, dzieci grup 2008 i młodsze dziewcząt i chłopców, z roczników 2007, 2006 , młodzików trenera Łukasza Drzewieckiego, trenerów MOS WOLA , organizatorów MOSnr 6.