Siatkarze BT Wózki MOS Wola grali w weekendowym turnieju w Kielcach.

Siatkarze BT MOS Wola w turnieju towarzyskim w Kielcach , z udziałem drużyn II ligi, ulegli Legii Warszawa 2:3, w drugim meczu , grając innym składem, nasi siatkarze przegrali 0:3 z Fartem Kielce.W ostatnim meczu BT MOS Wola uległ drużynie Trzcianki 1:3.

Siatkarze BT Wózki MOS Wola w pierwszym meczu turnieju towarzyskiego w Kielcach , z udziałem drużyn II ligi, ulegli Legii Warszawa 2:3.

BT Wózki MOS Wola - Legia Warszawa 2:3 (18:25)(26:24)(27:29)(25:13)(10:15)

Skład BT MOS Wola :
Makowski, Dziubański, Iliński, Kaczmarek, Pawlewicz, Michor, Żurek (libero) oraz Marchwicki, Strzeżek.

Jak poinformował nas telefonicznie trener Krzysztof Felczak, zespół BT MOS Wola grał nierówno , z niespodziewanymi zwrotami sytuacji. Jest więc dużo do zrobienia w elemencie utrzymania ciągłości dobrego poziomu gry.

Warto jednak podkreślić, że tylko Michor i Żurek (obydwaj rocznik 1988) skończyli wiek juniora w tym roku, wszyscy pozostali gracze BT MOS Wola to chłopcy mający 18 lat i młodsi, wszyscy są jeszcze juniorami i rywalizacja z bardziej doświadczonymi siatkarzami drużyn II-ligowych nie będzie dla nich łatwa.

Ze szkoleniowego punktu widzenia dobrze, że można było rozegrać pięć setów.
Nasz zespół miał sporo udanych, skutecznych bloków i wybloków , ale robił dużo błędów.

Trener Krzysztof Felczak zabrał do Kielc 14 zawodników i ma zamiar wszystkich sprawdzić w grze.

--------------------------------------------------
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami trener Krzysztof Felczak traktuje ten turniej wyjątkowo selekcyjnie i w drugim meczu BT MOS Wola zagrał w zupełnie innym zestawieniu, przegrywając z KS Fart Kielce 0:3.

BT Wózki MOS Wola - Fart Kielce 0:3 (22:25)(21:25)(22:25)

Marchwicki, Łukasik, Michor, Strzeżek, Nassalski, Neneman, Guz (libero) oraz Mateusz Behr,Pawlewicz, Makowski.

Inny skład na boisku w barwach BT MOS Wola, ale gra naszego zespołu znowu była nierówna i toczyła sie falami. Np. w pierwszym secie przegraliśmy 7 kolejnych piłek, w drugim secie przeciwnik zrobił 12 błędów własnych, ale nasz zespół nie wykorzystał tego i sam zrobił 9 niewymuszonych błędów.
W meczu tym , tak jak w pierwszym spotkaniu, dzięki dobrej organizacji gry było sporo dobrych bloków i skutecznych obron, ale nasza drużyna ma niską skuteczność w ataku i nie potrafi po dobrej obronie wyprowadzić punktowy kontratak.
---------------------------------------------------
W innych meczach dzisiejszych padły następujące wyniki:
MKS MDK Trzcianka - Fart Kielce 3:2
Legia Warszawa - MKS MDK Trzcianka 3:2
-------------------------------------------
W niedzielnym , ostatnim meczu w turnieju siatkarze BT Wózki MOS Wola przegrali 1:3 z siatkarzami z Trzcianki.

BT Wózki MOS Wola - MKS MDK Trzcianka 1:3 (25:21)(20:25)(27:29)(20:25)

Skład BT Wózki MOS Wola:
Makowski,  Łukasik, Michor, Strzeżek, Pawlewicz, Iliński, Żurek (libero) oraz Marchwicki, Kaczmarek, Dziubański, Nassalski.

W pierwszym secie siatkarze BT MOS Wola grali skoncentrowani, z wielką chęcią odniesienia sukcesu. I konsekwentna gra dała zwycięstwo 25:21. W drugiej partii nie było już tak dobrze i siatkarze z Trzcianki wygrali wyraźnie 25:20.
Kluczowy był trzeci set, który siatkarze BT Wózki MOS Wola powinni wygrać, a niefrasobliwie przegrali w końcówce. Drużyna BT MOS Wola prowadziła już 24:20, ale nie potrafiła skończyć kilku piłek i w rezultacie , po dramatycznej końcówce, uległa zespołowi z Trzcianki 27:29.
Taki obrót sprawy podłamał zespół i kolejnego seta wygrali siatkarze MKS MDK Trzcianka 25:20 oraz cały mecz 3:1.

Po meczu  trener Krzysztof Felczak powiedział: "Szkoda trzeciego seta, bo powinniśmy go wygrać , a następnie powalczyć o zwycięstwo. Czeka nas w drugiej lidze ciężki sezon, bo młody zespół robi jeszcze dużo błędów."

W ostatnim meczu turnieju Fart Kielce pokonał Legie Warszawa 3:2