Wygrana juniorów MOS WOLA w ramach MP czyli mecz pod presją!

Bardzo trudny przeciwnik, my gramy pod ogromną presją. To nie była chwilami ładna gra ale z seta na set gramy coraz skuteczniej. O drugim secie chce się zapomnieć, trzeci trzymał w emocjach a czwarty to popisowy taniec siatkarski MOSu. Po wygranej nie wypominamy błędów, po wygranej mówimy głośne BRAWO i DZIĘKUJEMY!!!!

Od prowadzenia Resovii przez prawie cały set pierwszy (12-5), do wyrównania 18:18, aż po wygraną juniorów z Woli 25:21 to szybki przebieg seta pierwszego.

Od prowadzenia 4-0 rozpoczynają Rzeszowianie w drugim secie. Pierwszy pkt zdobywamy przy stanie 5-1, Ponownie dajemy odskoczyć Resovii na kilka punktów (8-2). Popełniamy  błędy własne. Trener Warszawy prosi o drugi czas (9-2). Potrójny blok Woli zdobywa 3 pkt. Juniorzy z Woli bezradni przy ataku rywali (11-3)(12-4). Atakujemy, ale w aut (13-5). Po wykorzystaniu 2 czasów trener MOS rotuje zawodnikami. Resovia atakuje bez pardonu zdobywając kolejne pkt (14-6). Zatrzymujemy atak przeciwnika środkiem zdobywając 7 pkt. Niestety autowa zagrywka ponownie nabija pkt rywalowi. Gramy blokiem skutecznie zdobywając  pkt. (15-8). Atak środkiem Pawlaka i 9 pkt dla MOSu. (16-9). Błędy w secie drugim to nasza domena, wynik nie napawa optymizmem ( 21-12). W końcówce seta warunki gry dyktuje przeciwnik (23-12) (23-13)(24-13). Drzazga wykonuje setową zagrywkę, którą bronią Mosowiacy. Ale wyrok tego seta jest tylko odwleczony. Przegrywamy do 14.

Gramy skutecznie na początku blokiem i atakiem, niestety ciągle problemy z zagrywką i odbiorem nie pozwalają się nam odbić (5-2). O pierwszą przerwę prosi trener MOS Warszawa (6-4)(7-5). Potrójny blok działa, zdobywamy 6 pkt. Atak po bloku Resovii i (8-7), błąd siatki Woli i 9-7. Wynik podwyższa Olejnik do 10-7. Drugi czas dla zespołu bierze Trener Cop. Odrabiamy 2 pkt (10-9). Wynik po 10 po zagrywce Mosowiaków. Ponownie błąd zagrywki MOS i 11-10. Obity nasz blok i przewaga Resovii powiększa się ( 12-11) Ciężko odrabiamy pkt. Zwłaszcza przy licznych zepsutych swoich zagrywkach. Kaciczak zdobywa wyrównujący 13 pkt. Po chwili ponownie remis i ponownie prowadzenie rywali. Punkt za punkt (15-15) (16-15) (16-16) (16-17) (17-17). Jednopunktowe prowadzenie raz Resovii raz Mosu. Piotr Pawlak robi cuda na środku (19-20)Rzeszów nie odpuszcza jest po 20. Ernest Kaciczak obija palce i zdobywa 21 pkt. Ciśnienie gry wzrasta w końcówce (22-21) po obiciu naszego bloku. Za chwilę remis po 22. Przy stanie (22-23) o drugi czas prosi trener Resovii. Remis po 23, i obicie naszego bloku. (24-23) Setowa piłka wybroniona przez Mos. Po 24 i gramy na przewagi. 25 pkt dla Mos i setowa ponownie tym razem dla Woli. Atak autowy Drzazgi pozwala zaliczyć niezwykle zacięty trzeci set na konto Mosowiaków (24-26)

Czwarty set zaczynamy od prowadzenia (0-3) (2-5) (4-6)(5-7)(6-8)(6-10)Czas bierze trener Rzeszowa. (6-11) Żółta karta dla trenera AKS- u (7-12)(8-12) Piotr Pawlak ponownie ze środka skutecznie (8-13) (8-14) Z trybun roznosi się mocny doping kibiców MOSu. (8-15) . Ponownie Piotr Pawlak na środku robi cuda (8-16). Ernest Kaciczak skutecznie i zdobywa 17 pkt. Atak ATS- u w antenkę i mamy stan (9-18). As serwisowy Rzeszowa (11-18) . Czas dla zespołu MOS. Po ataku po bloku mamy 19 pkt. I ponownie skuteczny blok Mosu (11-20) Ze środka punktuje Antoński. (12-21). Autowy atak MOSu i (14-21). Powtórka i (15-21). O przerwę prosi Konrad Cop. Podwójny blok Warszawiaków (15-22). Już tylko i aż trzy punkty dzieli zespół MOSu od zwycięstwa a tymczasem zagrywkę psuje ponownie MOS. Gawrzydek zdobywa 23 pkt. Pojedynczy blok i mamy 24 pkt i piłkę meczową. I Michał Gawrzydek kończy seta oraz całe spotkanie , które wygrywamy 1-3.

AKS V LO RZESZÓW – UMKS MOS WOLA WARSZAWA 1-3 (21-25) (25-14)(24-26) ( 16-25)

MVP – Michał Gawrzydek - przyjmujący MOS Warszawa.

Skład zespołu MOS WOLA: Szymon Bąk, Ernest Kaciczak, Michał Gawrzydek, Piotr Pawlak, Kacper Kulesza, Patryk  Foltynowicz, Jaromir Orlicz, Jakub Strulak, Wojtek Wachowicz, Adam Antoński , Jakub Buczek, Piotr Śzlęzak, Bartosz Gomułka, Michał Kulesza.