Aktualności

29.09.2007

Kadeci MOS Wola zagrają w finale Hitthaler CUP z Aon hotVolleys Wiedeń !

Przebywający w Austrii kadeci MOS Wola odnieśli cztery kolejne zwycięstwa i zagrają w niedzielnym finale z gospodarzami turnieju Hitthaler CUP 2007, zespołem Aon hotVolleys Wiedeń.

  • Aon hotVolleys Wiedeń
    Aon hotVolleys Wiedeń

Przebywający w Austrii kadeci MOS Wola odnieśli cztery kolejne zwycięstwa i zagrają w niedzielnym finale z gospodarzami turnieju "Hitthaler CUP" 2007, zespołem Aon hotVolleys Wiedeń. 

Drużyna kadetów MOS Wola w grupie eliminacyjnej uzyskała nastepujące rezultaty:

MOS Wola - Praha ( Czechy)  2:0 (25:14)(25:17)
MOS Wola - Bilikova Bratysława (Słowacja) 2:0 (25:11)(25:14)
MOS Wola - VC Dresden (Niemcy)  2:0 (25:21)(25:17)

Po wygraniu trzech spotkań nasi siatkarze zajęci oczywiście pierwsze miejsce w grupie.

W drugiej grupie eliminacyjnej zwyciężyli siatkarze gospodarzy Aon hotVolles Wiedeń (Austria) przed Berliner TSC (Niemcy) , Rheinland/Pfalz (Niemcy) i SdP Modena (Włochy).

W meczu półfinałowym "na krzyż" siatkarze MOS Wola spotkali się z zespołem Berliner TSC.

MOS Wola - Berliner TSC 2:0 (25:19)(25:16)

Skład MOS Wola:
Broj, Nassalski, Schamlewski, Trzciński, Urbański, Chiniewicz, Strzeżek (libero) oraz Komornicki, Gluz, Dukata, Przychodzeń.

Jak relacjonuje w rozmowie telefonicznej trener Piotr Najmowicz nasi siatkarze we wszystkich meczach grali dobrze, chociaż zdarzały się przestoje. Trener w meczach eliminacyjnych wypróbował w grze wszystkich zawodników i różne ustawienia drużyny.

Turniej rozgrywany jest w hali sportowej tuż pod Wiedniem, w małej miejscowości Trumau. Wieczorem w sobotę, po rozegraniu wszystkich meczów eliminacyjnych i półfinałowych, uczestników turnieju podjął kolacją burmistrz tej miejscowości w restauracji "Traumaer Stuben".

Na stronie internetowej znanego z Ligi Mistrzów klubu siatkarskiego Aon hotVolleys  Wiedeń - www.hotvolleys.at , trener reprezentacji Austrii juniorów Michael Henschke uważa, że siatkarze MOS Wola są zdecydowanym faworytem turnieju ("Warschau der Topfavorit"), ale cieszy się z bardzo dobrej gry drużyny austriackiej, która po raz pierwszy w historii turniejów Hitthaller Cup,  awansowała do wielkiego finału.
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy