Siatkarski, nietypowy remis w przedbiegach.

Siatkarze BT Wózki MOS Wola zremisowali 2:2 w Garwolinie z miejscową Wilgą , w towarzyskiej próbie przed sezonem. Była to pierwsza przymiarka do spotkań z drugoligowymi drużynami seniorów. Druga drużyna MOS Wola wygrała 3:2 ze Zrywem Pułtusk w hali MOS-u.

Wilga Garwolin - BT Wózki MOS Wola 2:2 (17:25)(25:21)(25:23)(20:25)

Gałecki, Łukasik, Michor, Kaczmarek, Pawlewicz, Iliński , Żurek (libero) oraz Strzeżek, Dziubański, Makowski, Guz, Neneman.

Pierwszy zespół siatkarzy BT Wózki MOS Wola rozegrał mecz towarzyski z drużyną seniorów Wilgi Garwolin. Rywale naszych siatkarzy to zespół występujący w III grupie drugiej ligi.
Mecz odbył się w Garwolinie i zakończył się ... nietypowym dla siatkówki remisem 2:2. Ze względu na towarzyski charakter spotkania, po dwugodzinnym sparingu trenerzy zadecydowali o zakończeniu spotkania.
Trener Krzysztof Felczak sprawdził w grze całą dwunastkę zawodników, których zabrał do Garwolina. Np. na rozegraniu przez pierwsze dwa sety grał Krzysztof Gałecki, obecnie trener w MOS Wola, który przed laty był zawodnikiem rozgrywającym w ekstraklasie. Potem w dwóch następnych setach grał za niego Łukasz Makowski. Podobnie na pozycji libero dwa sety grał Michał Żurek , a potem zmienił go Michał Guz. Do takich roszad służą właśnie mecze towarzyskie przed sezonem.

Jak powiedział trener Krzysztof Felczak mecz spełnił swoje zadanie. Widać poprawę w pracy blok - obrona, mamy natomiast problem ze skutecznością gry w ataku. Gramy na razie nierówno, nie potrafimy utrzymać dłużej dobrego poziomu gry i koncentracji, np. w pierwszym secie dzisiejszego meczu 5 punktów zdobyliśmy blokiem, potem w kolejnym secie spadła koncentracja.
------------------------------------------------------------------
 W tym samym czasie gdy pierwsza drużyna siatkarzy MOS Wola grała w Garwolinie, w hali MOS-u przy Rogalińskiej grał mecz sparingowy drugi zespół naszych siatkarzy.

MOS Wola II - Zryw Pułtusk 3:2 (25:6)(25:18)(25:20)(19:25)(20:25)
Skład MOS Wola II:
M.Marchwicki, K.Grygorczyk, Mateusz Behr, D. Białorudzki, B. Gąsior, Maciej Behr, K. Jonak (libero) oraz M. Stefaniuk, K. Chilimoniuk.

Kadra zawodników MOS Wola jest bardzo liczna i trenerzy mogli sobie pozwolić na dwa mecze równocześnie , z dwoma różnymi rywalami seniorów.
W Warszawie , w swojej hali przy Rogalińskiej drugi zespół zagrał bardzo uważnie w pierwszej partii i wygrał ją bardzo wyraźnie 25:6. Potem poziom gry naszego zespołu się obniżył, a rywale zagrali lepiej i spotkanie się wyrównało.
Drugiego i trzeciego seta też wygrali siatkarze MOS Wola II, ale czym dalej w las, było coraz gorzej. Spadła koncentracja naszych zawodników po prowadzeniu 3:0 w setach i dwie ostatnie partie wygrali ambitni goście, którzy zagrają w tym sezonie w lidze okręgowej seniorów.