Aktualności

15.07.2007

Grupa siatkarek i siatkarzy MOS Wola powróciła z Nadrenii-Westfalii

Grupa siatkarek i siatkarzy MOS Wola powróciła z Niemiec, gdzie przebywała przez tydzień w Nadrenii-Westfalii, na zaproszenie zaprzyjaźnionego klubu z Everswinkel. Wymiana młodzieży pomiędzy Sportjugend NW a Szkolnym Zw. Sportowym Warszawy trwa już 15 lat

 • W Parku Rozrywki Movie Park Germany w Bottrop
  W Parku Rozrywki Movie Park Germany w Bottrop
 • W Movie Park było wiele atrakcji.
  W Movie Park było wiele atrakcji.
 • Zwiedzanie Starego Miasta w Münster. Wszędzie mnóstwo rowerów.
  Zwiedzanie Starego Miasta w Münster. Wszędzie mnóstwo rowerów.
 • Na ścianie wspinaczkowej Mateusz Behr i Tomek Urbański
  Na ścianie wspinaczkowej Mateusz Behr i Tomek Urbański
Grupa siatkarek i siatkarzy MOS Wola powróciła z Niemiec, gdzie przebywała przez tydzień w Nadrenii-Westfalii, na zaproszenie zaprzyjaźnionego klubu z Everswinkel.

W ostatnich dniach pobytu dziewczęta i chłopcy rozegrali kolejne mecze towarzyskie.

Drużyna chłopców MOS Wola pokonała 5:0 ( umówiono się na pięć setów) połączone drużyny seniorów dwóch klubów ligi okręgowej, SC Sendenhorst i SC DJK Everswinkel.

Dziewczęta z MOS Wola wygrały także swój ostatni mecz w Everswinkel.

W czwartek cały dzień ekipa MOS Wola, wspólnie z koleżankami i kolegami z klubu  Everswinkel,  spędziła na szaleństwach w Parku Rozrywki "Movie Park Germany" w Bottrop.

W piątek przed południem drużyny MOS Wola odbyły krótką przejażdżkę wielkim 22-osobowym rowerem, następnie odwiedziły Urząd do spraw Młodzieży w Warendorf oraz przechadzkę po tym powiatowym mieście, gdzie znajduje się m.in. Ośrodek Przygotowań Olimpijskich kadry Niemiec w jeździectwie.

W piątek wieczorem w sali klubowej SC DJK Everswinkel odbyła się uroczysta, pożegnalna kolacja z udziałem młodzieży niemieckiej i polskiej, z udziałem rodzin które gościły młodzież z MOS Wola oraz wszystkich osób, które zorganizowały pobyt MOS Wola w Niemczech.
W trakcie tego spotkania odbyła się wymiana upominków, wymiana koszulek i ocena współpracy pomiędzy naszymi klubami oraz współpracy pomiędzy Sportjugend NW a Szkolnym Związkiem Sportowym z Warszawy. Podkreślano, że wymiana między Sportjugend NW, a Szkolnym Związkiem Sportowym Warszawy trwa już 15 lat.

Przemawiali, w imieniu SC DJK Everwinkel pan Karl Stelthove i pani Maria Sokolovski oraz w imieniu MOS Wola pan Krzysztof Zimnicki, który podziękował klubowi niemieckiemu za wspaniałą organizację  pobytu naszej młodzieży w Nadrenii-Westfalii.

Po 16- godzinnej podróży ekipa MOS Wola powróciła z Niemiec w sobotę, około godz. 16,00 do klubu na ul. Rogalińską.
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy