Zdecydowana wygrana 3:0 siatkarzy MOS Wola z AZS Olsztyn w II lidze mężczyzn

Drużyna siatkarzy MOS Wola w swoim ostatnim meczu rundy zasadniczej pokonała bez straty seta zespół AZS UWM Olsztyn w hali przy Rogalińskiej. Za tydzień ostatnia kolejka, ale nasi siatkarze pauzują i muszą czekać na wyniki innych spotkań, by poznać kolejność w tabeli i rywala w fazie play-off.

UMKS MOS Wola Warszawa - AZS UWM Olsztyn 3:0 (25:18)(25:23)(25:19)

Pietkiewicz, Malangiewicz, Grot, Gawrzydek, Pawlak, Iszczuk, Kowalczyk (libero) oraz Orlicz, Szlęzak, Grasza, Trzciałkowski

Od początku spotkania siatkarze z Woli ostro zaatakowali rywali z Olsztyna. Po zbiciach Briana Malangiewicza i Michała Gawrzydka MOS Wola prowadził 2:0. Skutecznie grał w zespole warszawskim Dominik Grot, który kończył wiele akcji gospodarzy. Atakujący zespołu z Woli szczególnie zaimponował w środkowej części seta, kiedy to zdobył kolejno trzy punkty bardzo urozmaiconymi atakami. MOS Wola prowadził 20:15 i do końca nie oddał prowadzenia. Dobrze grał Paweł Pietkiewicz. W końcówce siatkarze gospodarzy popisali się dwoma asami serwisowymi. Punkty zdobyli Kajetan Iszczuk oraz młodziutki kadet zespołu z Woli, 16-letni Piotr Szlęzak, który asem zakończył partię. Set dla MOS Wola 25:18.

W drugiej partii gra była bardziej wyrównana. Goście dzielnie walczyli. Skutecznie kończyli akcje gości Mateusz Poręba, Jakub Warda i Wiktor Mielczarek. W zespole gospodarzy imponował skuteczną zagrywką Piotr Pawlak. Zrewanżował się Rafał Maluchnik z AZS, który skrótem z zagrywki wyrównał stan seta na 17:17. Dobre akcje Pawła Pietkiewicza i Dominika Grota dały gospodarzom prowadzenie 23:19. Goście nie rezygnowali, poprawili rezultat na 21:23 i trener Krzysztof Wójcik wziął czas. Dwa ostatnie punkty zdobyli dla MOS-u Grot i Gawrzydek i po walce gospodarze wygrali partię 25:23.

Trzeci set początkowo był wyrównany, ale po efektownym ataku Pietkiewicza i punktowej zagrywce Pawlaka siatkarze MOS Wola prowadzili 7:4. Trener gości Grzegorz Krzan wziął przerwę, aby zatrzymać dobrą passę gospodarzy. Niewiele pomogło, bo po chwili MOS Wola prowadził 12:7, a niebawem Brian Malangiewicz kontratak gospodarzy zakończył atakiem ze środka z krótkiej, dzięki dokładnemu dograniu przez Doriana Kowalczyka, libero który był silnym punktem zespołu. MOS Wola już do końca seta utrzymywał przewagę. Punkty blokiem i atakiem ze środka zdobył Piotr Pawlak, a dobrą grę w tym meczu potwierdził Paweł Pietkiewicz zdobywając ostatni punkt meczu. Set 25:19 dla MOS Wola. Najskuteczniejszymi zawodnikami w zespole gospodarzy byli Pietkiewicz 13 pkt, Grot 11 pkt i Malangiewicz 10 pkt.

9 Czołg AZS UW Warszawa 15 11 18:39 1202:1325

Fotogalerię z meczu autorstwa @Krawczyk.photo można oglądać na fanpage MOS Wola na facebooku: https://www.facebook.com/pg/moswola/photos/?tab=album&album_id=2249197775139105&__xts__%5B0%5D=68.ARBnnNuAMoLvfaOeVTVHZISoi-GjzDWl-ZHJCY2zmohX9GPVT7bHvMgLT0AZi2dJUQ7BG7CHugQcXnsXBm1MmoopbSyDhKkFb1k4G63jzEutvqsBejsy9WLrbKwBUN2rFW4-87PRKTCHNm1hvHXOabaPINBnvbo4vEKluqFbasopP6mBPc83tvhTgt3oybUs_mjUZQlMuAL-Cc6ThhbeJVkHk7YSPWoN956PzFM8VBqa9dwBIGkZ5t25aWFmvjQgXlvv1HDQKgqUP81EZ9ZgpVFxCZyVCEIERocQaUfQzY9kGczaxNnz9wVLijO47UVCfyufcTCPqwQjy8Tnkys1kdLXrQIlg_Uw6kmaeNgbU-KBW_FVlOL0dTy2rmiwBbZboS2ntLfrz4UXu8gZ5cXfU7_gb-6AoJBUjtMiR_r41Xt7CLTqLjQid3tuL4cWghoDvVK6Cz_NqdOo_kgEZvy1&__tn__=-UC-R