Niewykorzystany mecz ostatniej szansy.

Od minuty ciszy w hołdzie zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza rozpoczęło się dzisiejsze spotkanie juniorek. Wtorek i środa były dniami rywalizacji play – off dla UMKS MOS WOLA i UKS Atena Warszawa. Pierwsze ze spotkań rozegrane przy Konwiktorskiej nasze juniorki przegrywają 0:3 (19:25, 24:26, 15:25). Dzisiejsze spotkanie z Ateną było meczem ostatniej szansy, niestety niewykorzystanej.

Juniorki trenera Patriaka wyszły na boisko bardzo skoncentrowane. Widać było to w trakcie pierwszego seta. Dziewczęta MOS objęły prowadzenie 7-4, ogromna motywacja dodawała naszym siatkarkom energii i szybkości, a Te zmieniły wynik na 13-5. Potem pierwsze zmęczenie i rywalki odrabiają stratę doprowadzając do równowagi 16-16. Nie poddajemy się, punktują w końcówce pierwszego seta Beti środkiem oraz blok 9-17. Wygrywamy seta pierwszego po bardzo dobrej grze w pierwszej połowie seta i huśtawce w drugiej. Drugi set to wyrównana gra zespołów od początku do końca z dawką dramaturgii w końcówce i niestety na korzyść przeciwniczek. Przegrywamy po grze na przewagę 26:28. Juniorki w tym momencie oddały seta i musiały wygrać seta trzeciego i czwartego, by myśleć o dalszym etapie rozgrywek ligi mazowieckiej juniorek. Trzeci set ponownie charakteryzował się wyrównaną grą po obu stronach siatki. Wygrywamy seta po grze na przewagę 29-27. Zacięta rywalizacja, zmęczenie i krótka ławka rezerwowych niestety skutek negatywny przyniosły w czwartym secie. Przegrywamy seta czwartego 12-25. Na rozstrzygający set piąty dziewczęta wyszły bez entuzjazmu. Niby tylko set o honor ale i na ten zabrakło sił (6-15). Po 2 godzinach i 33 minutach ulegamy rywalkom 2-3.

UMKS MOS WOLA - UKS Atena Warszawa 2-3 (25:21, 26:28, 29-27, 12-25, 6-15)

Skład zespołu juniorek MOS WOLA: Ludynia Z., Kraszewska W., Postek S., Chadała J., Marek N., Szewczyk B., Gruszczyńska Z., Bochenek P., Połosak W.,

Trener: Patriak J.