Zwycięstwo bez straty seta siatkarzy UMKS MOS Wola z Huraganem Wołomin w II lidze mężczyzn

Drużyna siatkarzy UMKS MOS Wola w meczu II ligi mężczyzn pokonała bez straty seta Huragan Wołomin w hali przy Rogalińskiej. Nasza drużyna wyraźnie dominowała nad przeciwnikiem i pokazała sporo dobrej gry i cierpliwości w działaniach na boisku, mimo że graliśmy bardzo młodym składem. Gratulacje.

UMKS MOS Wola Warszawa - Huragan Wołomin 3:0 (25:20)(25:15)(25:17)

Skład MOS Wola:

Pawlak, Iszczuk, Gawrzydek, Malangiewicz, Bąk, Kaciczak, Drzazga (libero), Kowalczyk (libero) oraz Buczek, Wachowicz, Grot, Kulesza, Szlęzak

Gospodarze imponująco rozpoczęli spotkanie z Wołominem. Trzy skuteczne bloki dały prowadzenie MOS Wola 3:0. Kapitan Woli Brian Malangiewicz uczestniczył we wszystkich udanych akcjach. Goście z Wołomina opanowali nerwy i odrobili straty. Były remisy 4:4, 6:6 i 10:10. W drużynie gospodarzy skutecznie atakowali Piotr Pawlak ze środka oraz Ernest Kaciczak ze skrzydła. W Huraganie Wołomin z zagrywki punktował Marcin Chmielewski, a kilka razy skutecznym atakiem popisał się Radosław Szymański. W połowie seta gospodarze trudnymi zagrywkami w wykonaniu Kajetana Iszczuka i Michała Gawrzydka odrzucili gości od siatki, a łatwo oddane przez siatkarzy Wołomina piłki skończył atakiem lub blokiem Ernest Kaciczak. Mimo, że trener Tomasz Rosa brał dwukrotnie czas, siatkarze MOS Wola osiągnęli przewagę 21:14, po atakach Kaciczaka i Gawrzydka. Za chwilę skutecznym atakiem akcję wykończył Szymon Bąk i było już 23:15 dla gospodarzy. Ale młodzi siatkarze z Woli już uwierzyli w sukces i zrobili trzy proste błędy. Przy stanie 23:18 trener Krzysztof Wójcik wziął czas. W końcówce MOS Wola utrzymał przewagę, a efektownym atakiem ze środka zakończył seta Piotr Pawlak. Set 25:20 dla gospodarzy

W drugiej partii siatkarze z Woli znowu rozpoczęli z wielkim animuszem i błyskawicznie objęli prowadzenie 4:0. Najpierw mądrze kiwnął z drugiej piłki rozgrywający gospodarzy Kajetan Iszczuk, potem atak z krótkiej Malangiewicza i silna bomba z drugiej linii w wykonaniu Szymona Bąka. Goście pierwszy punkt zdobyli po dobrej akcji, którą zakończył Adrian Romać. Praktycznie losy drugiego seta rozstrzygnęły się w momencie, kiedy na zagrywkę wszedł Michał Gawrzydek. Kilka jego udanych zagrywek zupełnie rozbiło gości. Zespół Huraganu nie mógł sobie długo poradzić i albo nie przyjmował serwisów, albo oddawał piłkę „za darmo” i zawodnicy MOS Wola wyprowadzali skuteczne ataki w wykonaniu Bąka i Kaciczaka. Szybko MOS Wola prowadził 12:2. Goście próbowali jeszcze coś zmienić, skutecznie ze środka uderzył Adam Szpański, ale gospodarze niepodzielnie panowali na boisku. Trener Krzysztof Wójcik mógł sobie nawet pozwolić na wpuszczenie na boisko trzech 16-letnich kadetów. Dwukrotnie akcje gospodarzy zakończył kadet Michał Kulesza, skutecznie blokował Malangiewicz, a goście odpowiedzieli atakiem Radosława Szymańskiego. Tego seta wysoko wygranego przez gospodarzy zakończył atakiem Dominik Grot, który po długo leczonej kontuzji pojawił się wreszcie na boisku. Set 25:15 dla MOS Wola.

W trzecim secie na początku trwała wyrównana walka do stanu 4:4. W Huraganie akcje zakończyli  Marcin Chmielewski i Michał Zackiewicz. MOS Wola zdobywał punkty blokiem, najpierw skutecznym trójblokiem, a za chwilę para Malangiewicz-Bąk zatrzymała atak Mateusza Hesa. MOS Wola uzyskał przewagę po udanych zagrywkach Szymona Bąka. Bąk zdobył punkt bezpośrednio silnym serwisem, a za chwilę dzięki jego trudnym zagrywkom goście nie wyprowadzili ataku i MOS Wola po atakach Pawlaka i Gawrzydka objął prowadzenie 9:4. Siatkarze z Wołomina jeszcze próbowali odrabiać straty, ale zawodnicy MOS Wola grali dobrze i nie zamierzali oddawać pola rywalom. Bardzo skuteczni byli środkowi MOS Wola, którzy kończyli wiele akcji atakiem z krótkiej oraz dobrze blokowali. Do końca partii gospodarze utrzymywali przewagę kilku punktów, trener Wójcik znowu korzystał z trzech kadetów. Skutecznymi atakami popisywali się juniorzy Gawrzydek, Bąk i Pawlak. Warto podkreślić, że środkowi zdobyli najwięcej punktów z wszystkich zawodników MOS Wola w tym spotkaniu, Malangiewicz 11 pkt, a Pawlak 10 pkt. Seta zakończył Piotr Pawlak udaną zagrywką. MOS Wola wygrał seta 25:17.

obsł.wł. KZ

Fotogaleria z meczu autorstwa Krawczyk.photo (76 zdjęć) można oglądać na fanpage MOS Wola na facebooku: