Rywalki za mocne – ulegamy LTS Legionovii

Mikołajowy mały prezent dla kibiców MOS WOLA. Pomimo przegranej naszego zespołu kadetek (grających tym razem w lidze juniorek), kibice byli świadkami ładnej siatkówki przy Rogalińskiej. UMKS MOS Wola Warszawa II - LTS Legionovia Legionowo I 1:3 (25:15, 22:25, 14:25, 19:25)

Podopieczne trenera Lizińczyka wyszły na parkiet skoncentrowane i zmotywowane. Wszystkie elementy sztuki siatkarskiej, nasze kadetki wykonywały z dokładnością niemal farmaceutyczną. Najwięcej punktów ( 8 ) zdobywamy zagrywką z którą nasze przeciwniczki mają problemy. Punktują atakiem Kaczmarczyk M., Kosieradzka O., Rozwadowska M., Rakus G.. Siatkarki Legionovii pomagają nam popełniając dużo błędów własnych (13). Seta wygrywamy do 15.

Drugi set zdecydowanie należał do naszych rywalek. Skuteczność naszego ataku obniża się i popełniamy kilka błędów w zagrywce, natomiast bardzo dobrze bronimy i rozgrywamy. Legionovia prowadzi od początku do końca seta. Brawa dla Zuzi Dygdoń , która wybierała taśmowo piłki spadające raz po raz znad siatki. Set przegrywamy do 22.

Na początku trzeciego seta tracimy punkty kierując ataki w aut i dając przeciwniczkom objąć prowadzenie. Wynik gonimy przez cały set. Kadetki z LTS u atakują coraz skuteczniej odskakując z wynikiem ( 6:11)(7:13) (11:18). Nie można odmówić podopiecznym trenera Lizińczyka walki, ale niewystarczająca dokładność buduje wynik legionowiankom. Punkty zdobywa ponownie Kosieradzka O., Baran K., Rozwadowska M., Pacuszka M.

W czwartym secie od początku do 18 punktu mecz jest bardzo wyrównany. Legionovia częstuje nas całymi seriami ataków, które nasze kadetki w magiczny sposób odpierają. Cały zespół walczy o każdą piłkę próbując dogonić wynik ( 18-20). Końcówka należy do kadetek Legionovii. Dwie punktowe zagrywki i dwa ataki przy naszym jednym błędzie kończą seta 25:19 dla Legionovii. Ulegamy po bardzo wyrównanej , dobrej grze 1-3.

Skład kadetek MOS WOLA: Waligóra K., Kaczmarczyk M., Kaczmarzyk E., Kosieradzka O., Baran K., Kabala J., Rozwadowska M., Rakus G., Kwiatkowska E., Lipka W., Pacuszka M., Dygdoń Z.(L), Butryn M.(L)

Trener: Stanisław Lizińczyk