Wygrana zespołu trenera Lizińczyka po emocjonującym meczu ze Spartą.

Po czterech setach pokonujemy juniorki Sparty pokazując wszystko co najpiękniejsze w siatkówce. UMKS MOS Wola Warszawa II - MUKS Sparta Warszawa 3-1 ( -21, 14, 16, 23)

Już w pierwszym secie widać było, że spotkanie ze Spartą nie będzie należało do łatwych. Punkt w punkt szły obydwa zespoły od początku. Trenerzy reagowali natychmiast , gdy rywalki wypracowały dwupunktową przewagę. Przy stanie 19-17 przerwa na żądanie zespołu rywalek, Końcówka seta pierwszego jest emocjonująca. Juniorki Sparty odrabiają stratę doprowadzając do remisu 21-21 a następnie prowadzą 21-22. Na kolejno zdobyte 3 punkty przez zespół Sparty, reaguje trener Lizińczyk. Czas dla zespołu MOS ma być pigułką na zagrzanie do walki w końcówce pierwszego seta. Niestety szczęście sprzyjało przeciwniczkom. Zdobywają kolejne trzy punkty i kończą seta.

Odpowiedzią dziewcząt MOS był drugi set. Siatkarki z Rogalińskiej w każdym elemencie dbają o jakość i wypracowują przewagę (8-4) (10-7) (15-10) . Pomimo walki po drugiej stronie siatki, to Mosowiaczki okazują się skuteczniejsze. Gramy blokiem, atakujemy skrzydłami i środkiem, przyjmujemy i asekurujemy. Wszystko składa się na wygraną w drugim zespołu MOS do 14.

Trzeci set był najładniejszym setem w całym spotkaniu. Podopieczne trenera Lizińczyka popełniły bardzo mało błędów własnych. Wszystkie elementy gry wychodziły a blok stał się murem nie do przejścia dla rywalek Sparty. Bardzo ładnej grze wtórował doping z trybun.

W czwartym secie ciąg dalszy bardzo dobrej gry. Wynik (5-9) (20-13) (22-15) rokował szybki koniec całego spotkania. Zespół Sparty zawalczył w drugiej połowie seta czwartego zdobywając kolejno 4 punkty uszczuplając przewag (23-19). Reakcja szybka trenera i czas dla zespołu by przerwać passę przeciwniczek. Tylko i aż dwie piłki dzieliły zespół MOSu od wygranego seta i spotkania. Sparta zawalczyła o kolejne punkty i wynik na tablicy zmienia się na 24-23. Druga reakcja trenera MOSu , który jeszcze w pamięci miał spotkanie z Ostrołęką. Emilka Kaczmarzyk, dla której to spotkanie było wyjątkowo udane jest autorką 25 punktu kończącego spotkanie. Zespół Mosu wygrywa 3-1 na własnym parkiecie.

Gratulacje dla zespołu !

Skład zespołu MOS: Krupińska M., Waligóra K., Mazurek K., Kaczmarczyk M., Kaczmarzyk E., Kosieradzka O., Kabala J., Rozwadowska M., Rakus G., Kwiatkowska E., Lipka W., Pacuszka M., Dygdoń Z.(L), Bąk P. ( L).