Młodsze młodziczki MOS Wola Warszawa trzecie w II turnieju „Siatkarskich Fundamentów”

Drugi turniej siatkarskich fundamentów przeszedł do historii. Tym razem na młodzieżowe granie w roczniku 2006 dziewcząt zaprosili dyrektorzy MOS nr 6 i SP 388. Zawody wygrał Klub Sportowy Metro, drugie miejsce trafiło do GLKS Nadarzyn, a trzecie do MOS Wola.

„Siatkarskie fundamenty” tym razem zawędrowały na warszawską Wolę. Korzystając z gościnności Dyrektora SP 388 przy wsparciu Dyrektora MOS nr 6 został rozegrany turniej sześciu zespołów z Mazowsza, Wielkopolski i Łódzkiego. Zawody skierowane były dla dziewcząt z rocznika 2006 i mł. Głównym celem było krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Cele szkoleniowe były równie ważne: wszechstronne doskonalenie siatkarskiego rzemiosła poprzez wprowadzenie rotacji po każdej zagrywce i brak libero. System gry każdy z każdym oraz runda finałowa o miejsca 1, 3 i 5. Ostatecznie triumfował zespół KS Metro. Mosiaczki z trzema zwycięstwami w grupie walczyły z NOSiRem o 3 miejsce w małym finale. Wygrana 2:0 i ostatecznie 3 miejsce. Wszystkie zespoły otrzymały słodkie nagrody, nagrody rzeczowe, a pierwsza trójka została nagrodzona pucharami.