Aktualności

27.04.2007

Finał młodzików w Drawsku Pomorskim.

Polski Związek Piłki Siatkowej przyznał organizację turnieju finałowego młodzików klubowi "Olimpijczyk" Drawsko Pomorskie. Jednocześnie niespodziewanie zmieniono termin turnieju finałowego, który odbędzie się ostatecznie w dniach 18-20 maja br.

  • Herb Drawska Pomorskiego. Do Drawska pojadą nasi młodzicy na finały.
    Herb Drawska Pomorskiego. Do Drawska pojadą nasi młodzicy na finały.

 

 

 

Polski Związek Piłki Siatkowej informuje, że po rozpatrzeniu złożonych ofert, Finał Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików o Puchar Prezesa PZPS odbędzie się w Drawsku Pomorskim , zaś Młodziczek w Proszowicach.

Jednocześnie Polski Związek Piłki Siatkowej informuje, że termin rozgrywania turniejów finałowych uległ zmianie ze względu na odbywające się terminie 11-13 maja finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Finały Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek odbędą się w terminie 18-20 maja 2007.


Komentarz o zmianie terminu turnieju finałowego i o polityce PZPS wobec klubów szkolących młodzież zamieścił portal www.siatka.org. Oto ten komentarz :

..." Jeszcze 17 kwietnia PZPS wydał komunikat organizacyjny, w którym podawano jako datę finałów rozgrywek młodzików i młodziczek 11-13 maja. Dziś jednak wydano nowy komunikat, informujący o przełożeniu tych rozgrywek na 18-20 maja.


Polski Związek Piłki Siatkowej informuje, że po rozpatrzeniu złożonych ofert, Finał Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików o Puchar Prezesa PZPS odbędzie się w Drawsku Pomorskim, zaś Młodziczek w Proszowicach. Jednocześnie Polski Związek Piłki Siatkowej informuje, że termin rozgrywania turniejów finałowych uległ zmianie ze względu na odbywające się terminie 11-13 maja finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.


O tym, że w tym terminie odbędą się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży władze PZPS musiały wiedzieć już dużo wcześniej. Dlaczego więc dopiero teraz podjęto decyzję o przesunięciu terminu rozgrywek młodzików i młodziczek? Kluby, uczestniczące w tych rozgrywkach zaplanowały sobie tak cykl treningowy, by optymalną formę uzyskać w podanym dużo wcześniej przez siatkarską centralę terminie. Tymczasem spłatano im psikusa i na dwa tygodnie przed zawodami termin zmieniono. Czyżby w PZPS komuś skleiły się kartki kalendarza i nie zauważył odpowiednio wcześniej, że dwie imprezy młodzieżowe ze sobą kolidują?


Decyzja ta została podjęta bez żadnych konsultacji z zainteresowanymi klubami, uczestniczącymi w rozgrywkach. Nikt nie zapytał, co sądzą o takim pomyśle, czy nie mają nic przeciw. Trenerzy i działacze, wykonujący w polskiej siatkówce najtrudniejszą pracę z młodzieżą zostali postawieni przed faktem dokonanym. Kolejny raz okazało się, że rozgrywki młodzieżowe dla władz polskiej siatkówki są niczym kwiatek do kożucha. Wywołało to protesty klubów, które niezadowolone są nie tylko z decyzji, która została podjęta tuż przed zawodami, ale również ze sposobu jej podjęcia.


Błądzić i mylić się jest rzeczą ludzką. Zatrważające jest jednak to, że w podejściu do rozgrywek młodzieżowych niewiele się zmienia. W zeszłym sezonie trenerzy naszych młodych talentów głośno protestowali przeciwko terminom finałów mistrzostw Polski w kategorii kadeta i młodzika, które zachodziły na siebie. W tym roku znów decyzje PZPS dotyczące rozgrywek młodzieżowych wywołują ogromne kontrowersje. Czy siatkarscy działacze dadzą radę uporządkować w końcu tak istotną dla całej dyscypliny sprawę, jaką jest siatkówka młodzieżowa ? "


PZPS od lat nie potrafi uporać się ze sprawami siatkówki młodzieżowej. Brak regulaminów, brak odpowiednich systemów rozgrywek, brak w PZPS ludzi rozumiejących problemy siatkówki młodzieżowej. Najgorsze zaś jest to, że od lat PZPS nie widzi potrzeby spotkania się z działaczami i trenerami siatkówki młodzieżowej, aby wysłuchać środowisko  i podyskutować o problemach.
Niestety, do niczego dobrego to nie prowadzi...
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy