Aktualności

03.11.2018

32. Międzynarodowy Turniej WOLA-CUP 2018

Trwają przygotowania do 32. Międzynarodowego Turnieju Siatkówki Młodzieżowej WOLA-CUP 2018. Turniej odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych, młodzik (U-15) oraz mini-volley (U-13). Na warszawskiej Woli wystąpią 32 drużyny i rozegranych zostanie 96 meczów. Dzisiaj prezentujemy plakat oraz historię turnieju Wola-Cup.

 • Plakat 32. Turnieju WOLA-CUP autorstwa pana Janusza Pileckiego
  Plakat 32. Turnieju WOLA-CUP autorstwa pana Janusza Pileckiego
 • Miasto Warszawa współfinansuje turniej
  Miasto Warszawa współfinansuje turniej
 • Trzej mistrzowie świata 2018, absolwenci MOS Wola także startowali w Wola-Cup
  Trzej mistrzowie świata 2018, absolwenci MOS Wola także startowali w Wola-Cup
 • Już 61 zagranicznych klubów z 17 krajów startowało w turniejach Wola-Cup
  Już 61 zagranicznych klubów z 17 krajów startowało w turniejach Wola-Cup

32. Międzynarodowy Turniej Wola-CUP 2018

Turniej siatkówki młodzieżowej WOLA-CUP organizowany od lat przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy i UMKS MOS Wola - to jeden z najbardziej znanych turniejów siatkówki młodzieżowej w Europie.

            Międzynarodowe Turnieje „WOLA-CUP” odbywają się od 1980 roku (z przerwami) i dotychczas startowały na Woli drużyny z 61 klubów zagranicznych z 17 krajów oraz setki drużyn z całej Polski. W turniejach "Wola-CUP" stawiało pierwsze kroki wielu świetnych siatkarzy, którzy po zakończeniu wieku młodzieżowego zostali wybitnymi reprezentantami kraju w pierwszej drużynie narodowej.

W "WOLA-CUP" startowali jako młodzi chłopcy m.in. późniejsi reprezentanci Polski, mistrzowie świata: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz i Damian Wojtaszek, którzy uczyli się grać w siatkówkę w MOS Wola. W turnieju Wola-CUP jako młodzi chłopcy startowali inni mistrzowie świata z klubów warszawskich, Paweł Zagumny (MKS MDK) i Karol Kłos (KS Metro). Utytułowani reprezentanci Polski, którzy grali w wolskim turnieju to m.in. Grzegorz Wagner, Paweł Papke oraz absolwenci MOS Wola Arkadiusz Gołaś, Zbigniew Bartman i Michał Żurek. W turnieju na Woli  startowali także późniejsi reprezentanci innych krajów, np. reprezentant Niemiec, Bjoern Andrae. Oprócz drużyn klubowych w turnieju startowały reprezentacje narodowe ZSRR, Austrii, Litwy.

Tegoroczna, 32. edycja turnieju Wola - Cup odbędzie się w dwóch terminach. W dniach  16-18 listopada  odbędzie się turniej młodzików (U-15), a w terminie 23 – 25 listopada turniej mini-volley (U-13). Łącznie wystąpią 32 drużyny (16 drużyn młodzików i 16 zespołów mini-volley). W turnieju wystąpi 5 zagranicznych zespołów z Austrii i  Niemiec  oraz czołowe zespoły z całej Polski. W turnieju młodzików gościć będziemy zespół Hot Volleys Wiedeń z Austrii, a w turnieju U-13 zagrają drużyny z Niemiec: Berliner TSC i VC Dresden oraz goście z Austrii Union Volleyball Raiffeisen Waldviertel (wystąpi po raz pierwszy jako 62. klub zagraniczny w historii Wola-Cup) i Hot Volleys Wiedeń.

Wszystkie mecze odbędą się jednocześnie na trzech boiskach w hali OSiR Wola „REDUTA” przy ul. Redutowej 37. Turniej jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

W turnieju wystąpią 32 drużyny (16 w kategorii młodzików (rocznik 2004) oraz 16 w kategorii mini-volley (rocznik 2006). Niebawem podamy listę startujących zespołów oraz program gier w turnieju.

Medaliści Turnieju WOLA - CUP w kategorii młodzików w ostatnich 15 latach:

rok

1.Miejsce

2.miejsce

3.miejsce

2017

 Dunajec Nowy Sącz

PG-5 Kędzierzyn Koźle

Hot Volleys Wiedeń (A)

2016

Trefl Gdańsk

UMKS MOS Wola

Trójka Kobyłka

2015

Resovia Rzeszów

Czarni Radom

Slavia Svidnik (Slv)

2014

UMKS MOS Wola

Resovia Rzeszów

KS Metro Warszawa

2013

KS Metro Warszawa

UKS Olimp Ostrołęka

Kadra woj. Kuj-Pom.

2012

UMKS MOS Wola

Wifama Łódź

Hot Volleys Wiedeń (A)

2011

AZS Olsztyn

UKS Plas Warszawa

Wicher Trójka Kobyłka

2010

AZS Olsztyn

Slavia Svidnik (Slow)

Hot Volleys Wiedeń (A)

2009

UKS Tempo Olsztyn

MKS MDK Warszawa

AZS Olsztyn

2008

Junior Stolarka Wołomin

AZS Olsztyn

VC Dresden (D)

2007

KS Metro Warszawa

Resovia Rzeszów

AZS Olsztyn

2006

UMKS MOS Wola

UKS Oczko Białystok

KS Metro Warszawa

2005

UMKS MOS Wola

SMS PZPS Spała

Delic-Pol Norwid Częst.

2004

Berliner TSC (D)

MTS Kacper Myszków

UMKS MOS Wola

2003

Kadra woj. śląskiego

UMKS MOS Wola

Berliner TSC (D)

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy