Aktualności

20.04.2007

Najmłodsi na start !

W najbliższy weekend odbędą się w Legionowie pierwsze turnieje kwalifikacyjne w minisiatkówce dziewcząt i chłopców o mistrzostwo Mazowsza. W turniejach wystartują oczywiście drużyny dziewcząt i chłopców z MOS Wola. Powodzenia !

  • Najmłodsi zagrają w pierwszych turniejach minisiatkówki o mistrzostwo Mazowsza.
    Najmłodsi zagrają w pierwszych turniejach minisiatkówki o mistrzostwo Mazowsza.

W najbliższy weekend odbędą się w Legionowie pierwsze turnieje kwalifikacyjne w minisiatkówce dziewcząt i chłopców o mistrzostwo Mazowsza. W turniejach wystartują oczywiście drużyny dziewcząt i chłopców z MOS Wola. Powodzenia !

Oto komunikat Mazowieckiego Związku Piłki Siatkowej zamieszczony na stronie www.mwzps.pl

150 zespołów zostało zgłoszonych do I turnieju kwalifikacyjnego MWZPS w Minisiatkówce. Przedstawiamy ich listę oraz wskazówki organziacyjne.

Uwaga! Opiekunowie klubów, które zgłosiły do rozgrywek więcej niż jeden zespół w danej kategorii, proszeni są o przygotowanie list osobowych pozczególnych zespołów i przedstawienie ich podczas weryfikacji. Składy zespołów nie mogą ulec zmianie.

I Turniej Kwalifikacyjny MWZPS w minisiatkówce dziewcząt
Legionowo 21.04.2007 r

Udział do rozgrywek zgłosiło 17 klubów


Czwórki rocznik 1994

1. UKS Atena Warszawa  2 zespoły
2. UKS Jedynka Kozienice  3 zespoły
3. UKS Pułaski Warszawa  2 zespoły
4. WTPS Czarni Nike Węgrów  1 zespół
5. LTS Legionovia   3 zespoły
6. UKS Iskra Volley Zielona  1 zespół
7. UKS Sparta Grodzisk Maz.  1 zespół
8. UKS Olimp Tłuszcz   2 zespoły
9. UKS Polonez Wyszków  1 zespół
10. UMKS MOS Wola Warszawa 2 zespoły
11. MTS Lider Radom   1 zespół
12. UKS Plas Warszawa  3 zespoły
13. MKS Olimp Mińsk Maz.  2 zespoły
14. GTS Wilga Garwolin  1 zespół
                                 ____________________________
    Razem  25 zespołów

Trójki rocznik 1995

1. UKS Atena Warszawa  3 zespoły
2. UKS Pułaski Warszawa  1 zespół
3. WTPS Czarni Nike Węgrów  1 zespół
4. LTS Legionovia   3 zespoły
5. UKS Iskra Volley Zielona  1 zespół
6. UKS Olimp Tłuszcz   2 zespoły
7. UKS Polonez Wyszków  3 zespoły
8. UMKS MOS Wola Warszawa 3 zespoły
9. UKS Plas Warszawa   3 zespoły
10. GTS Wilga Garwolin  2 zespoły   
11. MKS MOS Pruszków  2 zespoły
                                ______________________________
   Razem  24 zespoły

Dwójki rocznik 1996

1. UKS Atena Warszawa  2 zespoły
2. UKS Jedynka Kozienice  3 zespoły
3. UKS Pułaski Warszawa  3 zespoły
4. WTPS Czarni Nike Węgrów  1 zespół
5. LTS Legionovia   3 zespoły
6. UKS Sparta Grodzisk Maz.  1 zespół
7. UKS Olimp Tłuszcz   3 zespoły
8. UKS Polonez Wyszków  3 zespoły
9. UMKS MOS Wola Warszawa 3 zespoły
10. UKS Plas Warszawa  3 zespoły
11. KKS Kozienice   3 zespoły
12. GTS Wilga Garwolin  3 zespoły
13. UKS 33 Radom   3 zespoły   
14. MKS MOS Pruszków  2 zespoły
  __________________________________
   Razem  36 zespołów

I Turniej Kwalifikacyjny MWZPS w minisiatkówce chłopców
Legionowo 22.04.2007 r

Udział do rozgrywek zgłosiło 11 klubów

Czwórki rocznik 1994

1. WUKS Junior Stolarka Wołomin 3 zespoły
2. UKS Olimp Tłuszcz   1 zespół
3. UMKS MOS Wola Warszawa 2 zespoły
4. UKS Plas Warszawa   3 zespoły
5. UKS Iskra Volley Zielona  1 zespół
6. KS Metro Warszawa   3 zespoły
7. GTS Wilga Garwolin   2 zespoły
8. UKS Polonez Wyszków  2 zespoły
                                 ____________________________
    Razem  17 zespołów

Trójki rocznik 1995

1. WUKS Junior Stolarka Wołomin 3 zespoły
2. UKS Olimp Tłuszcz   2 zespoły
3. UMKS MOS Wola Warszawa 2 zespoły
4. UKS Plas Warszawa   3 zespoły
5. KS Metro Warszawa   3 zespoły
6. GTS Wilga Garwolin   2 zespoły
7. UKS Polonez Wyszków  3 zespoły
8. LKS Wrzos Międzyborów  3 zespoły
                               ______________________________
   Razem  21 zespołów

Dwójki rocznik 1996

1. WUKS Junior Stolarka Wołomin 3 zespoły
2. UKS Olimp Tłuszcz   3 zespoły
3. UMKS MOS Wola Warszawa 3 zespoły
4. UKS Plas Warszawa   3 zespoły
5. UKS Iskra Volley Zielona  2 zespoły
6. KS Metro Warszawa   3 zespoły
7. GTS Wilga Garwolin   3 zespoły
8. UKS Sparta Grodzisk Maz.  2 zespoły
9. UKS Polonez Wyszków  3 zespoły
10. LKS Wrzos Międzyborów  1 zespół
11. UMKS Start Lipowiec Kościelny 1 zespół
______________________________
   Razem  27 zespołów


Minisiatkówka - adresy, godziny   PDF  Drukuj  E-mail 
W najbliższy weekend odbędą się pierwsze, eliminacyjne turnieje o mistrzostwo Mazowsza w Minisiatkówce. W sobotę w Legionowie zagrają dziewczęta, a w niedzielę chłopcy.

Dwójki - ul. Królowej Jadwigi 11, ZS nr 6 w Legionowie
Trójki - ul. Piłsudskiego 26, ZSO nr 1 w Legionowie
Czwórki - ul. Zegrzyńska 3, ZS w Legionowie
Początek wszystkich zawodów o godz. 9.30. Weryfikacja w godz. 8.30 - 9.15.

Regulamin rozgrywek mini siatkówki na Mazowszu

1. Organizatorem rozgrywek jest MWZPS w Warszawie.
2. Osobami odpowiedzialnymi za rozgrywki są:
- dwójki dziewcząt i chłopców - Urszula Patriak
- trójki dziewcząt i chłopców - Sławomir Supa
- czwórki dziewcząt i chłopców - Janusz Patriak
3. W rozgrywkach uczestniczyć mogą dziewczęta i chłopcy w następujących rocznikach:
      -1994 i młodsze(czwórki) max. 3 zespoły z klubu (4 zawodników + 2 rezerwa)
      -1995 i młodsze(trójki)     max. 3 zespoły z klubu (3 zawodników + 1 rezerwa)
      -1996 i młodsze(dwójki)   max. 3 zespoły z klubu (2 zawodników + 1 rezerwa)
4. Zawodnik może być zgłoszony tylko w jednej kategorii wiekowej i występować tylko w jednym zespole niezmiennie od 1 turnieju kwalifikacyjnego do turnieju finałowego.
5. Wszystkie turnieje zostaną rozegrane wg przepisów FIVB i PZPS obowiązujących w czasie turnieju w ZABRZU:
- w czwórkach zawodnik zagrywający jest zawodnikiem obrony bez stosowania błędu ustawienia
- w trójkach i dwójkach dowolność pozycji,
- w dwójkach możliwość wykonania zagrywki sposobem górnym oburącz,
- obowiązuje kolejność zagrywki,
- system gry: jeden set do 25 punktów z przewagą 2 punktów, jeśli liczba zespołów będzie zbyt duża Sędzia Główny może zdecydować o rozgrywaniu spotkań do np. 20 lub 15 punktów z przewagą 2 punktów.
- w secie można dokonać 2 zmiany i wykorzystać 2 przerwy,
- punktacja: za zwycięstwo 2 punkty, porażka 1 punkt, walkower 0 punktów,
- wysokość siatki / wielkość boiska:
• 4-ki  dziewczęta 215 cm chłopcy 224 wielkość boiska 7m x 7m
• 3-ki dziewczęta 210 cm  chłopcy 210 wielkość boiska 7m x 4,5m
• 2-ki dziewczęta 200 cm chłopcy 200 wielkość boiska 5m x 3,0m
- piłki w czwórkach MIKASA, GALA, MOLTEN
- piłki w trójkach i dwójkach mini-MIKASA, mini-GALA, mini-MOLTEN.
6. O końcowej kolejności w poszczególnych turniejach decyduje:
- większa ilość zdobytych punktów,
- lepszy stosunek małych punktów,
- większa ilość zdobytych małych punktów,
- przy równych ilościach wyżej wymienionych składowych aby wyłonić poszczególne miejsca zostanie rozegrany dodatkowy set do 15 punktów.
7. Do Turnieju Finałowego zakwalifikuje się po 8 zespołów w każdej kategorii, (w przypadku równej ilości punktów na miejscu ósmym w finale może wystąpić max. 10 zespołów) które osiągną najlepszy bilans punktowy po dwóch turniejach kwalifikacyjnych w których przyznawane będą punkty według następującego schematu:
  1 miejsce   20 punktów
  2 miejsce   17 punktów
  3 miejsce   15 punktów
  4 miejsce   14 punktów
  5 miejsce   13 punktów
  6 miejsce   12 punktów
  7 miejsce   11 punktów
  8 miejsce   10 punktów
  9 miejsce     8 punktów
10 miejsce   7 punktów
11 miejsce   6 punktów
12 miejsce   5 punktów
13 miejsce   4 punkty
14 miejsce   3 punkty
15 miejsce   2 punkty
16 miejsce i dalsze 1 punkt
8. Dokumenty uprawniające do wzięcia udziału w turniejach:
a. ważne badania lekarskie lub pisemna zgoda rodziców,
b. ważna opłata składki członkowskiej klubu w roku 2006 lub dla nowo powstałych klubów opłata wniesiona za rok 2007.
c. zgłoszenie zespołów do MWZPS w formie pisemnej faxem pod numerem 0-22 628 11 74 lub na adres e-mail: biuro@mwzps.pl najpóźniej na 5 dni przed poszczególnymi turniejami. Bezpośrednio przed zawodami nie będzie można już zgłaszać drużyn.
d. legitymacja szkolna lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem.
9. Zawody sędziować będą sędziowie MWZPS według stawek MENiS, po jednym na boisku.
10. Podczas zawodów pełną odpowiedzialność za dzieci ponosi: trener, nauczyciel lub osoba desygnowana przez klub na zawody.
11. System rozgrywek zostanie podany w dniu zawodów przez Sędziego Głównego.
12. Turnieje odbędą się w następujących terminach:
a. 21 – 22 kwietnia 2007 r - Turniej kwalifikacyjny w Legionowie
b. 12 – 13 maja 2007 r  - Turniej kwalifikacyjny
c. 16 – 17 czerwca 2007 r - TURNIEJ FINAŁOWY.
d. soboty są dniami rozgrywania zawodów dla dziewcząt, a niedziele dla chłopców.
13. Drużyny na rozgrywki przywożą własne piłki do rozgrzewki – organizator zapewnia tylko piłki meczowe.
14. Zespoły które zajmą I miejsca w swoich kategoriach w Turnieju Finałowym uzyskają tytuł Mistrza Mazowsza 2007 r i otrzymają prawo reprezentowania naszego województwa  na turnieju w ZABRZU.

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy