Szybkie 3-0 juniorów

Czekaliśmy na starcie tych dwóch zespołów i na przedstawienie jak się okazało w trzech aktach. Zespół juniorów MOS WOLA gościł dzisiaj na swoim parkiecie MKS MDK Warszawa. Starcie na parkiecie oraz rywalizacja na trybunach dla kibiców. UMKS MOS Wola Warszawa - MKS MDK Warszawa 3:0 (25:22, 25:16, 25:18)

Po obu stronach stanęły dwa różne mentalnie zespoły. Od juniorów MDKu biła pewność, jakby swobodniejsi; juniorzy MOSu wyciszeni, spokojniejsi. Pierwsze dwa punkty zdobywają rywale, przez moment tylko przemknęła myśl – łatwo nie będzie. Obraz gry wyklarował się szybko – 14:9 dla MOSu. Po kolejnych straconych pod rząd 3 punktach trener Konrad Cop bierze czas. Metoda wstrząsowa i budujemy wynik na swoją korzyść. Różnicę powiększamy do 6 punktów. MDK zbliża się jeszcze na dwa punkty do Mosowiaków przy stanie 21-19. Po nerwowym secie wygrywamy 25:22.

W drugim secie budujemy przewagę punktowa od początku seta 2-1, 11-6. Dwukrotny czas trenera Góry nie odwraca wyniku. Przewaga 22-13 wydaje się rozbijać zespół przeciwników. Rywale jeszcze zawalczyli o 3 punkty by ulec z wynikiem 16.

Przy stanie 12-2 w trzecim secie dla zespołu z Rogalińskiej i czekaliśmy na nokaut. To był czas na wpuszczenie na boisko kilku świeżych zawodników i sprawdzenie w grze przez trenera Copa. Po 77 minutach wszystko stało się jasne. Wygrywamy 25:18 i 3-0.

Chwilę po meczu pytamy trenera rywali pana Górę W : - czy to był wstrząs? -" Nie, po blisko 4000 prowadzonych meczach ( dokładnie 3816 ) przyjmuje się wszystko normalnie."

No cóż, imponująca liczba w 46 letniej karierze trenera Góry. My cieszymy się z kolejnej wygranej juniorów MOS WOLA, a mentorowi zespołu rywali życzymy, by dobił do okrągłej liczby 4000 prowadzonych przez siebie pojedynków siatkarskich.

Naszymi bohaterami zostają dzisiaj i nie tylko dzisiaj nasi siatkarze MOS WOLA Warszawa.

Skład zespołu MOS WOLA: Bąk S, Gardziński P., Rubin B., Gomułka B., Kulesza M.,Pawlak P., Orzełowski M., Gawrzydek M., Orlicz J., Wachowicz W., Kaciczek E., Boczek J., Milczarski A.(L), Kulesza K.(L), Trenerzy: Cop K., Goździkiewicz K.,