Kadeci bezkonkurencyjni w turnieju przedsezonowym zorganizowanym przez III ligową Iskrę Warszawa!

Kadeci trenera Tomasza Keller, po sobotnim zwycięstwie w Lidze Kadetów, wzięli udział w Niedzielę 30.09.2018, w turnieju na warszawskim Ursusie, zorganizowanym w celu sprawdzenia i przygotowania III ligowych seniorów do sezonu. Młodsi zawodnicy poradzili sobie doskonale i wygrali cały turniej.

W pierwszym meczu naprzeciwko zespołu MOSu Wola stanęła drużyna MKSN Mazowsze Warszawa. Od początku warunki spotkania dyktowali Kadeci. Od stanu 14:9 drugi bieg włączył Piotrek Szlęzak, który punktował 5 razy z rzędu (4 ataki i 1 blok). Pierwszy set zakończony zdecydowaną wygraną 25:12.

W kolejnych setach walka była zdecydowanie bardziej wyrównana i na pewno cieszy fakt, że w końcówkach to Kadeci zachowywali więcej zimnej krwi i wygrali kolejno 26:24, 26:24 oraz 25:23 (grano 4. seta w wypadku zwycięstwa 3:0).

Z powodów zdrowotnych z turnieju wycofała się drużyna SPS RADMOT Jedlińsk, dlatego też ostatni mecz MOS rozgrywał z drużyną gospodarzy- Iskrą Warszawa, jak się okazało zwycięzca miał zostać tryumfatorem całego turnieju.

W początkowej fazie meczu grę prowadzili zawodnicy Iskry Warszawa (5:8), jednak kąśliwa zagrywka M. Pisarskiego przechyliła losy meczu na „niebieską” stronę (10:8). Niestety przespany środek seta, 3 serie Iskry i 12:10 zamieniło się na 15:20. Niezła gra w końcówce nie pomogła i Iskra wygrała 25:22.

W drugim secie podrażnieni Kadeci plus korekty w składzie u gospodarzy poskutkowały szybkim, łatwym i przyjemnym zwycięstwie MOSu Wola do 15.

Trzeci set to ciekawy pojedynek, najpierw MOS po 4 bardzo kąśliwych zagrywkach J. Przybyłowskiego wywalczył przewagę 19:14, by zaraz ją roztrwonić (21:20). W grze punkt za punkt znowu lepsi okazali się Kadeci i wygrali 27:25.

Ostatni set to pełna kontrola młodszych graczy (11:6,16:10,23:17) i mimo zawahania w końcówce wygrali seta 25:21 i cały mecz 3:1!