Aktualności

01.04.2007

Powstaje bardzo silna drużyna seniorów w MOS Wola

Bardzo zaawansowane są plany budowy silnego zespołu seniorów w MOS Wola Warszawa. Klubowi z Rogalińskiej udało się pozyskać poważnych sponsorów i trwa kompletowanie silnego składu.

  • Zbyszek Bartman jeszcze w koszulce Verony, ale w przyszłym sezonie zagra w MOS Wola
    Zbyszek Bartman jeszcze w koszulce Verony, ale w przyszłym sezonie zagra w MOS Wola

Bardzo zaawansowane są plany budowy silnego zespołu seniorów w MOS Wola Warszawa. Klubowi z ulicy Rogalińskiej udało się pozyskać poważnych sponsorów i trwa kompletowanie odpowiednio silnego składu.
Nie wiadomo tylko, czy sponsorzy i możliwości organizacyjne pozwolą od razu na grę w Polskiej Lidze Siatkówki, czy też klub z Woli rozpocznie od gry w przyszłym sezonie w lidze  I B.
Prezentacja sponsorów oraz ogłoszenie wstępnych zamierzeń planowane jest w maju.

Działacze MOS Wola postanowili , że od przyszłego sezonu nie będą już wypożyczać swoich zawodników do innych klubów, tak jak to ma miejsce w ostatnich latach i w ten sposób rozpocznie się budowę silnej drużyny na warszawskiej Woli.

Trenerem pierwszego zespołu MOS Wola jest Krzysztof Felczak , który ma duże doświadczenie w prowadzeniu zespołów seniorskich w PLS. Oprócz tego, że pracuje od 20 lat w MOS Wola, prowadził przez wiele lat Stolarkę Wołomin, a ostatnio Politechnikę Warszawską. Trenerowi Felczakowi powierzono misję stworzenia silnego zespołu seniorów.

Wiadomo , że w przyszłym sezonie nie będzie już wypożyczony do Serie A we Włoszech zawodnik MOS-u Wola , Zbigniew Bartman.
Zbyszek wraca do Polski po grze w Marmi Lanza Verona. Bartman jest bardzo zadowolony, że otrzymał powołanie do pierwszej  reprezentacji Polski seniorów trenera Raula Lozano i że został zgłoszony do Ligi Światowej. W przyszłym sezonie zamierza grać w Polsce, w nowym zespole seniorów MOS Wola. 
Zbyszkowi Bartmanowi udało  się namówić do gry w naszym kraju słynnego internacjonała Lorenzo Bernardiego, który do stycznia grał w Veronie, a od 7.01.2007 gra w Acqua Paradiso Gabeca Montichiari. Kariera Bernardiego powoli zbliża się do końca. W czasie współnej gry w Veronie Zbyszek Bartman zaprzyjaźnił się ze słynnym włoskim siatkarzem i zaproponował mu grę w Warszawie. Bernardi , zachwycony poziomem gry reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Japonii oraz wspaniałą polską publicznością , zamierza  poznać nasz kraj i zgodził się na występy w przyszłym sezonie w Polsce, w MOS Wola !

Działacze klubu z Woli  postanowili , że w przyszłym sezonie nie będą już wypożyczali do J.W. Construction Politechniki Warszawskiej swoich zawodników Grzegorza Łomacza i Tomasza Drzyzgę. Kierownictwo klubu bardzo wierzy w szybki rozwój talentu Grzegorza Łomacza i zamierza powierzyć mu rolę pierwszego rozgrywającego nowego zespołu. Drugim rozgrywającym ma być Maciej Gorzkiewicz , który w barwach MOS Wola był dwukrotnie mistrzem Polski, a w ostatnich latach gra na wypożyczeniu w Avii Świdnik, w lidze I B. Mówi się , jeszcze nieoficjalnie, że może powrócić do gry w MOS-ie Michał Peciakowski, który aktualnie gra w Bundeslidze, w SG Eltmann.

Bardzo ciekawie zapowiada się w przyszłym sezonie rywalizacja na pozycji libero w nowej drużynie seniorów z Woli. Dobrze spisuje się na tej pozycji Tomek Drzyzga, grający obecnie w Politechnice. Zamierza z nim rywalizować , jeszcze junior MOS-u Wola  , Damian Wojtaszek, który był w kadrze Polski juniorów i odnotował kilka bardzo udanych występów w barwach Politechniki Warszawskiej. Jest jeszcze na tej pozycji ubiegłoroczny absolwent MOS-u Wola, Paweł Kowal, grający w tym sezonie na wypożyczeniu w II lidze, w KKS Kozienice.

W drużynach II ligi grają na wypożyczeniu jeszcze inni zawodnicy MOS Wola. W SMS Spała kończy edukację Dawid Michor. Ten mierzący 206 cm wzrostu środkowy bloku zrobił w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale ogromne postępy i ma być włączony do seniorskiej kadry klubowej MOS-u Wola. Inny środkowy MOS Wola, Piotr Żuber (202 cm wzrostu) gra w tym sezonie , na wypożyczeniu,  w WTS Warka.
Do zespołu  Warki  wypożyczono z MOS-u jeszcze Kamila Mazowieckiego (atakujący 196 cm , rocznik 1986) i Michała Drabkowskiego. Do Wilgi Garwolin wypożyczony jest Adam Zieliński.

MOS Wola ma więc już, bez żadnych dodatkowych zakupów, dość silną personalnie drużynę.
Wiadomo, że czynione są  intensywne starania w celu pozyskania kilku doświadczonych zawodników, grających aktualnie w Polskiej Lidze Siatkówki i Lidze IB.

Wiele mówi się, że zespół seniorów MOS Wola swoje mecze będzie rozgrywał w hali "Koło" na Obozowej, na przemian z Politechniką lub w hali w Pruszkowie.
-------------------------------------------------------------------
 
UWAGA      Warszawa , dnia 2 kwietnia 2007 r     UWAGA:
INFORMUJEMY, że w/w tekst ukazał się dnia 1 kwietnia i był oczywiście żartem primaaprilisowym.
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy