Siatkarze BT MOS Wola wygrali 3:0 z Resovią, w drugim dniu turnieju o II ligę

Siatkarze BT MOS Wola pokonali 3:0 zespół Resovii II Rzeszów w drugim meczu turnieju finałowego o wejście do II ligi. W niedzielę decydujące mecze.

W drugim dniu turnieju finałowego o wejście do II ligi mężczyzn spotkały się najpierw
MKS MDK Trzcianka i TKKF Razem Wołów. Początkowo spora przewage miał zespół z Wołowa, ale w końcy, po dramatycznej rywalizacji, zwyciężył zespół z Trzcianki 3:2 i ma juz dwa zwycięstwa w turnieju.

W drugim meczu drugiego dnia spotkali się:

BT MOS Wola - Resovia II Rzeszów 3:0 (25:16)(25:19)(25:15)
Skład MOS Wola:
Łukasik, Iliński, Strzeżek, Najmowicz , Gałązka, Żurek, Guz (libero) oraz Pawlewicz, Dziubański, Neneman.

Od początku seta siatkarze BT MOS Wola mieli nieznaczną przewagę 4:2, 5:3, 10:7 i  dopiero od stanu 13:10 nastąpiła świetna seria MOS-u Wola. Po krótkiej chwili na tablicy był wynik 20:10. Stało się tak dzięki okresowi bardzo dobrej gry siatkarzy gospodarzy. Atakowali zdobywając punkty Najmowicz, Żurek, Łukasik, Gałązka. Michał Żurek dwukrotnie zaskoczył rywali atakami z drugiej piłki. Od tej serii siatkarze Resovii nie mieli już chęci do walki i set zakończył sie wynikiem 25:16.

W drugiej partii na początku prowadziła Resovia 2:0, 4:2 ale siatkarze BT MOS wyrównali na 4:4 i tak jak w secie pierwszym, zaczęli  uzyskiwać przewagę. Kilka punktów gospodarze uzyskali po atakach z krótkiej Ilińskiegi i dwukrotnie Gałązki. Kilka punktów atakiem dołożył Patyk Strzeżek i przewaga MOS Wola zwiękaszała się..11:8, 13:10, 16:11, 19:12. Dość dobrze funkcjonował blok MOS-u, z którym nie mogli sobie poradzić rywale. Ostatecznie set dla MOS-u 25:19.

W trzecim secie BT MOS od początku kontrolował grę, a przewagę gospodarze uzyskali po kilku skutecznych blokach, Było 5:2, 8:4 , 10:5. Warto zaznaczyć, że skutecznymi blokami popisywał się nie najwyższy przecież, rozgrywający Michał Żurek. Zniechęceni takim obrotem sparwy siatkarze Resovii stawiali coraz mniejszy opór i gospodarze wygrali seta wysoko 25:15.