Aktualności

21.03.2007

Dwa turnieje finałowe o wejście do II ligi kobiet i mężczyzn w hali na Rogalińskiej

Od piątku do niedzieli kolejne siatkarskie emocje w hali MOS Wola. Dwa zespoły MOS Wola, dziewczęta i chłopcy, powalczą w tuniejach finałowych o wejście do II ligi państwowej. Podajemy terminarz gier w turnieju i zapraszamy kibiców.

 • Drużyny MOS Wola grają o II ligę
  Drużyny MOS Wola grają o II ligę

Od piątku do niedzieli kolejne siatkarskie emocje w hali MOS Wola, przy Rogalińskiej. Dwa zespoły MOS Wola, dziewczęta i chłopcy, powalczą w tuniejach finałowych o wejście do II ligi państwowej.

Drużyny MOS Wola już występowały w II lidze, grając w niej zespołami juniorskimi. Dziewczęta trzy razy grały w II lidze, najpierw w latach osiemdziesiątych zespół juniorek trenera Mariana Bińkowskiego, potem pod koniec lat dziewięćdziesiatych drużyna trenera Stanisława Lizińczyka. Zespół chłopców MOS Wola grał w II lidze raz, w sezonie 2001/2002 i był najmłodszą drużyną w lidze. Awans do II ligi wywalczyli juniorzy trenera Krzysztofa Felczaka (rocznik 1882), ale po awansie do II ligi skończyli edukację siatkarską w MOS-ie i w II lidze grali ich młodsi koledzy, rocznik 1984 , mistrzowie Polski kadetów trenera Krzysztofa Zimnickiego.

W tym roku nasze zespoły MOS Wola, to drużyny juniorskie, na dodatek mocno osłabione, a przyjdzie im walczyć z drużynami seniorskimi.
W zespole dziewcząt MOS Wola, który zdobył brązowy medal mistrzostw Polski juniorek w Łodzi, nie może grać Izabela Kożon ( MVP mistrzostw Polski juniorek w Łodzi) , gdyż w tym sezonie w rozgrywkach seniorskich grała na wypożyczeniu w II-ligowym zespole AZS AWF Warszawa, nie może więc w tym samym sezonie grać w innym klubie w rozgrywkach seniorskich.
Podobnie jest z kilkoma juniorami, którzy grali w pierwszej szóstce MOS Wola na mistrzostwach Polski juniorów, gdzie zdobyli brązowy medal, a w rozgrywkach seniorskich nie mogą grać. Damian Wojtaszek zaliczył występy w PLS w barwach AZS Politechnika Warszawska , Fabian Drzyzga grał w lidze I B seniorów w barwach SMS I Spała, podobnie Dawid Michor i Jakub Nowocień reprezentowali barwy SMS Spała w II lidze mężczyzn i nie mogą grać w rozgrywkach seniorskich w MOS Wola. Trudno ,taki jest regulamin.
Mamy nadzieję, że mimo wszystko nasze drużyny ambitnie powalczą w turnieju finałowym. Awans do II ligi uzyskuje bezpośrednio zwycięski zespół z turnieju finałowego, zaś drużyna, która zajmie drugie miejsce zagra mecze barażowe z tegorocznymi II-ligowcami.

W turnieju kobiet zagrają:
 • AZS KU Uniwersytet Rzeszowski
 • AZS Politechnika Śląska
 • TPS Czarni Słupsk
 • MOS WOLA WARSZAWA

W turnieju mężczyzn zagrają :

 • AZS Resovia II Rzeszów
 • TKKF Czarna Owca Razem Wołów
 • MKS MDK Trzcianka
 • BT MOS WOLA WARSZAWA

                   PROGRAM  GIER W  HALI  MOS WOLA , przy Rogalińskiej 2:

Piątek , 23  MARCA
godz. 13,00  seniorzy  BT MOS Wola Warszawa - MKS MDK Trzcianka
godz. 15,00  seniorzy  AKS II Resovia Rzeszów - TKKF Razem Wołów
-------------
godz. 17,00  seniorki  MOS Wola  Warszawa - Czarni Słupsk
godz. 19,00  seniorki  AZS Uniwersytet Rzeszowski - AZS Politechnika Śląska

Sobota , 24 MARCA
godz. 11,00  seniorzy  MKS MDK Trzcianka - TKKF Razem Wołów
godz. 13,00  seniorzy  BT MOS Wola Warszawa - AKS Resovia II Rzeszów
-------------
godz. 16,00  seniorki  Czarni Słupsk  -  AZS Politechnika Śląska
godz. 18,00  seniorki  MOS Wola Warszawa - AZS Uniwersytet Rzeszowski

Niedziela , 25 MARCA
godz. 10,00  seniorzy Resovia II Rzeszów - MKS MDK Trzcianka
godz. 12,00  seniorzy TKKF Razem Wołów -  BT MOS Wola Warszawa
-------------
godz. 14,00  seniorki AZS Uniwersytet Rzeszowski - Czarni Słupsk
godz. 16,00  seniorki AZS Politechnika Śląska - MOS Wola Warszawa

ZAPRASZAMY !

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy