Kadeci MOS Wola przegrali 0:3 z Delic Polem Częstochowa w pierwszym meczu na MP.

Od przegranej 0:3 z Delic Polem Częstochowa rozpoczęli turniej finałowy mistrzostw Polski w Kętach nasi kadeci. Rywale postawili bardzo trudne warunki i zdecydowanie pokonali nasz zespół.

MOS Wola - Delic Pol Norwid Częstochowa 0:3 (14:25)(19:25)(15:25)
Drzyzga, Nassalski, Schamlewski, Trzciński, Chilimoniuk, Neneman, Guz (libero) oraz Stefaniuk, Osiecki, Guła.
Jak powiedział trener Krzysztof Gałecki nasi chłopcy wyszli do gry bardzo stremowani i długo nie mogli złapać właściwego rytmu gry. Dużo kłopotów rywale sprawiali naszej drużynie zagrywką szybującą, którą nasi musieli przyjmować na palce i robili sporo błędów.
Po wysoko przegranym pierwszym secie trener spróbował wzmocnić przyjęcie ( nie gra kontuzjowany na półfinałach przyjmujący Adam Otto) i spróbował na przyjęciu z atakiem...Fabiana Drzyzgę, zaś na rozegraniu zagrał Stefaniuk. Trochę ten manewr pomógł, ale seta nasz zespół przegrał 19:25.
W trzecim secie trener powrócił do ustawienia z pierwszej partii , ale przewaga Częstochowy była nadal bardzo duża. Rywale robili mało błędów własnych, dobrze grali w polu i mieli bardzo dobrą organizację gry.
Nasza drużyna zwątpiła w odniesienie sukcesu i niestety gładko przegrała seta 15:25.

Oto komplet wyników pierwszego dnia turnieju:

EKS SKRA Bełchatów KS JOKER Piła 3 : 0 25 : 19, 25 : 23, 25 : 20
AZS I UWM Olsztyn UMKS Jurand Malbork 0 : 3 21 : 25, 18 : 25, 22 : 25
DELIC POL NORWID Częstochowa UMKS MOS Wola Warszawa 3 : 0 25 : 14, 25 : 19, 25 : 15
KS METRO Warszawa UMKS KĘCZANIN Kęty 1 : 3 25 : 22, 20 : 25, 18 : 25, 15 : 25