Juniorzy MOS Wola wygrali 3:2 z DelicPolem Częstochowa w pierwszym meczu MP

Po dramatycznym, trwającym 2 godziny i 7 minut meczu, juniorzy MOS Wola wygrali pierwszy pojedynek w turnieju finałowym mistrzostw Polski w Olsztynie. Nasz zespół przegrywał 0:2 w setach, ale pokazał charakter i walczył do końca. Gratulacje !

Po dramatycznym, trwającym 2 godziny i 7 minut meczu, juniorzy MOS Wola wygrali pierwszy pojedynek w turnieju finałowym mistrzostw Polski w Olsztynie.
Nasz zespół przegrywał 0:2 w setach, ale pokazał charakter i walczył do końca. Gratulacje !

MOS Wola - DelicPol Częstochowa 3:2 (20:25)(22:25)(25:21)(25:22)(19:17)

Drzyzga, Łukasik, Michor, Strzeżek, Wojtaszek, Iliński, Jonak (libero) oraz Żurek, Pawlewicz, Nowocień. Nie weszli na boisko Kaczmarek, Kostrzewa, Dziubański.

W pierwszym i drugim secie nasz zespół osiągał kilkupunktową przewagę , nawet piecioma i szescioma punktami, ale nie potrafił jej utrzymać i końcówki należały do dobrze grających rywali.

W trzeciej partii przewagę MOS wypracował w połowie seta i potrafił utrzymać do końca wygrywając ,  25:22.

W czwartym secie MOS w drugiej częśći partii osiągnął przewagę, grając z wielkim poświęceniem. Siatkarze MOS Wola mieli już setbola przy stanie 24:20, ale rywale nie zamierzali ustępować i odrobili dwa punkty. Dopiero as serwisowy Michała Żurka zakończył seta i MOS wygrał 25:22 ,wyciągając z niekorzystnego rezultatu 0:2 w setach na 2:2.

W piątej partii cały czas toczyła się wyrównana walka. Przy zmianie stron prowadził Delicpol Częstochowa 8:7. Nasz zespół prowadził w końcówce 14:12 i miał pierwszą piłkę meczową. Ale rywale zaciekle walczyli nadal. Drugi raz MOS Wola miał meczbola przy stanie 16:15, ale znowu się nie udało skończyć. Dopiero po dramatycznym boju nasi siatkarze wygrali wreszcie 19:17.

W drugim meczu naszej grupy Joker Piła wygrał 3:0 z MMKS Kędzierzyn Koźle.

Oto relacja z meczu naszego zespołu MOS Wola z Delicpolem Częstochowa, jaka ukazała się na siatkarskim  portalu internetowym www.siatka.org  :
"Zacięte spotkanie stoczyli między sobą na inaugurację finałów mistrzostw Polski juniorów siatkarze MOS Wola Warszawa i Delic-Polu Częstochowa. Podopieczni trenera Adama Kowalskiego przekonali się o słuszności powiedzenia „miłe złego początki. Dwa pierwsze sety wygrali doskonale finiszując w końcówkach. Świetnie rozgrywał kapitan częstochowian, Maciej Kusaj, wyróżniał się również Przemysław Kasparek. W trzecim secie zaskoczył w końcu blok siatkarzy ze stolicy i ze zwycięstwa w dwóch kolejnych setach mógł cieszyć się ich trener, Krzysztof Felczak. Tie-break do zmiany stron boiska był zacięty, później MOS Wola zdobył kilkupunktową przewagę, by za moment ją stracić. W zaciętej końcówce kilka piłek meczowych mieli zawodnicy MOS, jedną Delic-Pol. Spotkanie zakończył Michał Żurek sprytnym atakiem obok bloku i zwycięstwo siatkarzy ze stolicy stało się faktem.