Zwycięstwa drużyn MOS Wola w pierwszym dniu turniejów o II ligę kobiet i mężczyzn.

Siatkarki i siatkarze MOS Wola rozpoczęli gry w seniorskich turniejach półfinałowych o II ligę. Dziewczęta wygrały 3:0 z Pogonią Proszowice, zaś chłopcy wygrali 3:1 z WSFiZ Piętnastka Białystok.

Siatkarki i siatkarze MOS Wola rozpoczęli gry w turniejach półfinałowych o II ligę. Dziewczęta wygrały 3:0 z Pogonią Proszowice, zaś chłopcy wygrali 3:1 z WSFiZ Piętnastka Białystok 3:1.
----------------------------------------------------------------------------------------

TURNIEJ  PÓŁFINAŁOWY  KOBIET o wejście do II ligi odbywa sie w Łomży.
Uczestniczą: UKS Jedynka Łomża
                  MOS WOLA WARSZAWA
                  Pogoń Proszowice
                  Cukrownik Lublin

W pierwszym dniu nasze siatkarki spotkały się z Pogonią Proszowice

MOS Wola - Pogoń Proszowice 3:0 (28:26)(25:21)(25:18)
Jak relacjonuje trener Artur Wójcik, nasze dziewczeta zagrały przeciętny mecz, ale pewnie pokonały rywalki. Zespół Pogoń Proszowice to drużyna , która właśnie uzyskała awans do finałów mistrzostw Polski kadetek. Dzieczęta z Proszowic grały bardzo ambitnie, szczególnie imponowały w grze obronnej.
W drugim meczu Jedynka Łomża wygrała 3:0 Cukrownikiem Lublin

__________________________________________________________________

TURNIEJ  PÓŁFINAŁOWY  MĘŻCZYZN o wejście do II ligi odbywa się w Giżycku.
Uczestniczą:   KS  MOSiR  Giżycko
                    KS Zakład Karny Biała Podlaska
                    BT POLSKA MOS WOLA WARSZAWA
                    WSFiZ Piętnastka Białystok

W pierwszym dniu nasi siatkarze , po porannym spacerze nad jeziorem Stręgiel w Stręgielku (nasz zespół mieszka w ośrodku szkoleniowym w Stręgielku) spotkali się z WSFiZ Piętnastka Białystok.
MOS WOLA Warszawa - WSFiZ Pietnastka Białystok  3:1 (25:23)(25:20)(21:25)(25:16)
Skład MOS Wola: Żurek, Łukasik, Iliński, Kostrzewa, Najmowicz, Gałązka, Guz (libero) oraz Kaczmarek, Marchwicki, Pawlewicz.
Jak podaje trener K. Felczak nasi siatkarze w pierwszym meczu trafili na rywala, który bardzo poważnie myśli o awansie do II ligi. Białystok pozyskał kilku sponsorów oraz kilku zawodników z II-ligową przeszłością w drużynach  północno-wschodniej Polski.
Nasz zespół MOS Wola gra w turnieju bez trzech zawodników SMS Spała oraz bez Wojtaszka , który ze względu na grę w Politechnice nie może grać w MOS-ie w seniorach. Na dodatek rozchorował się libero Konrad Jonak i trener Felczak powołał na turniej do Giżycka naszego młodego libero z drużyny kadetów - Michała Guza.
Na rozgrzewce przedmeczowej bardzo mocne uderzenie piłką w twarz otrzymał Patryk Strzeżek i nie mógł wystąpić w tym meczu.

Mecz z Białymstokiem był trudny, rywale dość silni i walka, szczególnie w pierwszym secie trwała do końca partii. Nasz zespół prowadził 2:0 w setach i nastąpiło pewne rozluźnienie, co natychmiast wykorzystali przeciwnicy. Czwarty set to już zdecydowana przewaga naszego zespołu. Dość dobrze radził sobie grający po raz pierwszy w pierwszej drużynie, libero Michał Guz.  " -  Nie ustrzegł się błędów, ale walczył bardzo ambitnie" - powiedział trener Krzysztof Felczak. Cały mecz na pozycji atakującego zagrał Konrad Kostrzewa. Zaczął bardzo dobrze, potem miał pewien kryzys, ale w końcówce meczu znowu zagrał poprawnie.

W drugim meczu KS MOSiR Giżycko przegrał 0:3 z Zakładem karnym Biała Podlaska.