Aktualności

23.02.2007

Kadeci MOS Wola rozpoczęli od wygranej 3:1 z Chemikiem Bydgoszcz.

W inauguracyjnym meczu turnieju półfinałowego mistrzostw Polski kadetów, siatkarze MOS Wola pokonali 3:1 drużynę Chemika Bydgoszcz. W drugim meczu Skra Bełchatów - Jastrzębie 3:1.

 • MOS - Chemik 3:1. Dobrze funkcjonował blok MOS-u
  MOS - Chemik 3:1. Dobrze funkcjonował blok MOS-u
 • Nasi siatkarze rozpoczęli turniej od wygranej.
  Nasi siatkarze rozpoczęli turniej od wygranej.
 • Drużyna MOS Wola wychodzi na boisko w kolejnym secie
  Drużyna MOS Wola wychodzi na boisko w kolejnym secie
 • Mecz MOS Wola - Chemik Bydgoszcz 3:1
  Mecz MOS Wola - Chemik Bydgoszcz 3:1

W inauguracyjnym meczu turnieju półfinałowego mistrzostw Polski kadetów, siatkarze MOS Wola pokonali 3:1 drużynę Chemika Bydgoszcz.

MOS Wola - Chemik Bydgoszcz 3:1 (25:12)(20:25)(26:19)(25:17)

Skład MOS Wola:
Schamlewski, Drzyzga, Nassalski, Neneman, Trzciński, Otto, Guz (libero) oraz Guła, Chilimoniuk.
W pierwszym secie siatkarze MOS Wola od stanu 1:1 do końca seta zdecydowanie prowadzili. Nasi siatkarze dobrze zagrywali oraz zdecydowanie przeważali w bloku. Nasz zespół prowadził 7:3, 10:6, 12:7. Na zagrywkę wszedł Schamlewski i  wykonał kilka bardzo dobrych zagrywek, po których goście nie byli w stanie wyprowadzić dobrego ataku. Mimo, że nasz zawodnik tylko jeden punkt zdobył asem serwisowym, to dzięki jego zagrywkom MOS Wola odskoczył z punktami na 20:7 w jednym ustawieniu. W końcówce siatkarze MOS-u utrzymali przewagę i wygrali wysoko seta 25:12.

W drugiej partii nadal trwała przewaga MOS-u Wola, od samego poczatku. Było 5:0, 7:2 i nasi siatkarze trochę chyba stracili koncentrację, zaś Chemik Bydgoszcz grał coraz lepiej. Zanotowaliśmy wyniki remisowe 13:13, 15:15, 17:17. Od tego momentu zepsuta zagrywka, błędy bloku, atak w aut naszej drużyny pozwoliły przeciwnikom odskoczyć na kilka punktów i w rezultacie Chemik wygrał tego seta 25:20.

Trzeci set zawodnicy gości także rozpoczęli dobrze i Chemik prowadził 7:4, 8:6 (m.in trzy kolejne błędy naszych zawodników w asekuracji własnego ataku).Od tej chwili nasi zawodnicy wzięli się do roboty. Dobrze w ataku grał Nassalski, świetnie z przechodzącej piłki zaatakował F. Drzyzga, po czym poszedł na zagrywkę i zagrał dwa asy serwisowe. MOS prowadził już 18:12. Od tego momentu nasz zespół już kontrolował grę. Nadal bardzo skutecznie grał w ataku Konrad Nassalski, z krótkiej kończył Konrad Neneman, skutecznie MOS grał blokiem. Set wygrany 25:19.

W czwartym secie wyrównana walka trwała do stanu 9:9. Znowu bardzo skuteczną serią zagrywek popisał się Schamlewski i MOS objął prowadzenie 16:10. Fabian Drzyzga dość często uruchamiał w ataku środkowych i po akacjach z krótkiej MOS uzyskał wysoką przewagę. W końcówce Neneman zdobył dwa punkty zagrywką (skróty), dobrze zablokował Schamlewski, udanym atakiem popisał sie Trzciński i MOS wygrał wyraźnie seta 25:17.

Reportaż  z meczu naszych siatkarzy nadała TVP 3.

W drugim meczu Skra Bełchatów, po wyrównanym i bardzo dynamicznym meczu pokonała 3:1 Jastrzębie Borynia.
Skra Bełchatów - Jastrzębie Borynia 3:1 (25:21)(27:25)(25:27)(29:27)
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy