Juniorzy MOS Wola wygrali turniej półfinałowy Mistrzostw Polski

Drużyna juniorów MOS Wola pokonała 3:1 zespół MMKS Dąbrowa Górnicza, w ostatnim meczu turnieju w Warszawie. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i dostarczył wielu emocji licznie zebranej publiczności.

MOS Wola Warszawa - MMKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (14:25)(25:20)(25:23)(25:22)
Skład MOS Wola:Drzyzga, Wojtaszek, Michor, Strzeżek, Łukasik, Iliński, Jonak (libero) oraz Nowocień, Żurek, Dziubański

Pierwszy set to doskonała, bezbłędna gra gości z Dąbrowy Górniczej. Nasz zespół niewiele mógł zdziałać przy koncertowej grze drużyny ze Śląska.

W drugim secie zespół MOS Wola zaczął realizować bardzo konsekwentnie założenia taktyczne i udało się zneutralizować najsilniejsze strony Dąbrowy.Siatkarze MOS Wola znacznie poprawili zagrywkę, więcej grali ze środka, a przede wszystkim zaczął funkcjonować blok. Równa walka trwała do stanu 8:8, a potem stopniowo MOS Wola zaczął uzyskiwać przewagę. Bardzo dużo ataków kończył Patryk Strzeżek, a miał ułatwione zadanie , ponieważ sporo ataków było przeprowadzonych przez MOS z krótkiej. Nasi środkowi absorbowali uwagę środkowych gości i łatwiej można było kończyć ze skrzydeł. Tego udanego seta zakończył atakiem z szóstej strefy Damian Wojtaszek.Set wygrany przez MOS Wolę 25:20.

W trzecim secie przez długi okres MOS Wola prowadził kilkoma punktami 10:7, 12:8, 15:10, 19:14. Ale drużyna gości potrafiła się bardzo zmobilizować i grając znowu bezbłędnie doprowadziła do stanu 20:20. Końcówka seta to prawdziwa siatkarska uczta. Obydwa zespoły grały bardzo dobrze. Ostatecznie po dwóch dobrych atakach Patryka Strzeżka ,MOS wygrał seta 25:23.

Czwarty set to nadal bardzo dobre widowisko. Nasz zespół dużo atakował ze środka, na skrzydłach kończyli Strzeżek i Wojtaszek. Kilka doskonałych wymian, świetne akcje w ataku i w obronie, świetne asekuracje , wiele udanych bloków to obraz tego seta. W samej końcówce , po udanych paradach w obronie, zakończył skutecznie w kontratakach ze środka Robert Iliński. Seta wygrał MOS Wola 25:22.
Obydwa zespoły zasłużyły na pochwałę, a komplet publiczności (około 300 osób)  gorącymi oklaskami podziękował im za grę.

W drugim meczu Maraton Świnoujście pokonał Błękitnych Ropczyce 3:0.