Juniorzy MOS Wola zainaugurowali półfinał mistrzostw Polski, wygrywając 3:0 z Maratonem.

W pierwszym meczu turnieju półfinałowego mistrzostw Polski juniorów, siatkarze MOS Wola pokonali Maraton Świnoujście 3:0. W drugim meczu Dąbrowa Górnicza pokonała 3:0 Błękitnych Ropczyce.

W hali MOS Wola rozpoczął się turniej półfinałowy mistrzostw Polski juniorów. Mecz inauguracyjny , w którym gospodarze zmierzyli się z Maratonem Świniujście, zgromadził w hali na Rogalińskiej nadkomplet publiczności. Ponad 300 osób na widowni oglądało dość łatwe zwycięstwo siatkarzy MOS Wola.

MOS Wola - Maraton Świnoujście 3:0 (25:21)(25:15)(25:16)

Drzyzga, Wojtaszek, Michor, Strzeżek, Łukasik, Iliński , Jonak (libero) oraz Żurek, Nowocień.

W pierwszym secie gra była nerwowa i obydwa zespoły grały zachowawczo. MOS Wola przeważał na siatce, sporo punktów uzyskując po skutecznych blokach. W ataku dużo punktów uzyskiwali Patryk Strzeżek , Igor Łukasik i Damian Wojtaszek. Dobrze grał libero MOS-u Wola,  Konrad Jonak.
W następnych setach przewaga MOS-u Wola była jeszcze większa. Często zawodnicy Maratonu wpadali na podwójny , bądź potrójny blok gospodarzy. Chcąc omijać blok MOS-u , goście sporo piłek posyłali w auty.

Po zakończeniu pierwszego meczu odbyło się uroczyste otwarcie turnieju juniorów. Gości powitał dyrektor MOS Wola, Krzysztof Zimnicki.

Turniej otworzył burmistrz Dzielnicy Wola m.st. Warszawy, pan Marek Andruk. Obecny był także wiceburmistrz Woli, pan Wojciech Lesiuk.

W drugim meczu pierwszego dnia turnieju MMKS Dąbrowa Górnicza pokonała 3:0 (25:20)(25:17)(25:13) zespół KPS Błękitni Ropczyce.

Turniej obserwowali trenerzy reprezentacji Polski juniorów p. Zdzisław Gogol i reprezentacji Polski kadetów p. Karol Janaszewski.

Relację z pierwszego dnia turnieju zaprezentowała TVP 3.