Siatkarze BT Polska MOS Wola wygrali 3:2 z MDK rewanżowy mecz finałowy.

Siatkarze BT MOS Wola zrewanżowali się MDK II Warszawa za porażkę 2:3 w pierwszym meczu i dziś wygrali 3:2. W rywalizacji na szczycie na Mazowszu 1:1 w meczach, 5:5 w setach, ale w małych punktach lepszy MDK 229:225 !

Siatkarze BT MOS Wola zrewanżowali się siatkarzom MDK II Warszawa za porażkę 2:3 w pierwszym meczu i dziś wygrali 3:2. W rywalizacji na szczycie na Mazowszu 1:1 w meczach, 5:5 w setach, ale w małych punktach lepszy MDK 229:225 !

MDK II Warszawa - BT MOS Wola 2:3 (25:18)(21:25)(29:27)(23:25)(9:15)

Żurek, Najmowicz, Gałązka, Strzeżek, Łukasik, Iliński, Jonak (libero) oraz Kaczmarek, Marchwicki, Pawlewicz.

Dwie najlepsze drużyny w lidze okręgowej mężczyzn na Mazowszu znowu rozegrały niezwykle wyrównany mecz. Tym razem wygrali siatkarze BT Polska MOS Wola , także po pięciosetowym meczu.

W pierwszym secie wyraźnie wygrali gospodarze 25:18 , demonstrując bardzo urozmaiconą grę w ataku oraz świetną organizację gry w obronie.

W drugim secie lepiej zagrali siatkarze MOS Wola, dużo punktów zdobywając dobrze ustawionym blokiem. W meczu tym zagrał wreszcie po chorobie Patryk Strzeżek i był sporym wzmocnieniem ataku druzyny MOS-u. Set 25:21 dla MOS Wola.

Trzeci set rozpoczął się od dobrej gry siatkarzy MOS Wola. Przewaga MOS-u stale rosła i w pewnym momencie, po okresie świetnej gry blokiem wynosiła aż pięć punktów. W tej wyrównanej rywalizacji pomiędzy MDK a MOSem była to już bardzo duża przewaga.
Wielka szkoda, że MOS nie utrzymał tej przewagi, tym bardziej że siatkarze MDK przechodzili głęboki kryzys i grali w tym momencie słabo. Tymczasem cała seria niewymuszonych, banalnych błędów siatkarzy MOS Wola sprawiła, iż przewaga zniknęła i byliśmy świadkami szalenie dramatycznej końcówki, w której lepsi byli "emdekowcy" 29:27. Wielka szkoda tego seta, przegranego na własne życzenie.

Czwarty set to od początku kilkupunktowa przewaga gospodarzy i dopiero w samej końcówce MOS-owi udało się dojść rywali, którzy nagle zaczęli wyraźnie tracić siły. Siatkarze MOS Wola wykorzystali to i wygrali seta 25:23.

W piątym secie gospodarze nie mieli już sił i MOS Wola, mając szczególnie sporą przewagę wzrostu na bloku i większą siłę ataku wyraźnie wygrał partię 15:9.

W bardzo wyrównanym dwumeczu minimalnie lepsze "małe" punkty mieli siatkarze MKS MDK II Warszawa i to oni zostali mistrzami Mazowsza. Gratulujemy !