Siatkarze BT Polska MOS Wola wygrali 3:0 pierwszy mecz półfinałowy.

Siatkarze BT Polska MOS Wola pokonali 3:0 Ósemkę Siedlce w pierwszym meczu o wejście do finału mistrzostw Mazowsza seniorów. Rewanż w niedzielę w Siedlcach.

BT Polska MOS Wola - Ósemka Siedlce 3:0 (25:9)(25:15)(25:22)
Żurek, Dziubański, Gałązka, Strzeżek, Pawlewicz, Iliński, Jonak (libero) oraz Kaczmarek.

Pierwszy mecz półfinałowy w rozgrywkach mazowieckich mężczyzn nie przyniósł spodziewanych emocji.
W pierwszym secie drużyna MOS Wola grała skoncentrowana, pełna checi do walki i przewaga MOS-u była bardzo wyraźna. MOS Wola prowadził 3:0, 8:2, 14:4, 20:7 i przez cały czas dominował na boisku. Po potrójnym bloku w wykonaniu zawodników MOS Wola set zakończył sie wynikiem 25:9.
W drugim secie nadal gospodarze przeważali , ale nie prowadzili juz tak wysoko jak w pierwszej partii. Sporo punktów zdobywali udanymi atakami Pawlewicz oraz Strzeżek, który zdobył atakiem trzy kolejne punkty , od stanu 15:12 do 18:12. Potem dwoma asami z  zagrywki popisał się J. Gałązka. Ostatecznie wysoka wygrana MOS-u Wola 25:15.

Dwa łatwo wygrane sety spowodowały wyraźny spadek koncentracji w zespole gospodarzy i mecz stał się w trzeciej partii bardzo wyrównany. Poziom spotkania bardzo się obniżył. Na początku seta prowadzili goście z Siedlec, ale od stanu 5:5 MOS wyszedł na prowadzenie 6:5, 9:6, 14:10, 19:16. Ambitni zawodnicy gości , przy znacznie słabszej postawie MOS-u, zwietrzyli szansę powalczenia o lepszy wynik i doprowadzili do emocjonującej końcówki. Siedlce wyszły nawet na prowadzenie 22:21, ale zawodnicy MOS Wola potrafili się zmobilizować i zdobyli kolejno cztery punkty, wygrywając seta 25:22.