Aktualności

13.01.2007

Juniorzy MOS Wola mistrzami Mazowsza ! Wielka wola zwycięstwa i Wola zwycięska !

Juniorzy MOS Wola pokonali , po bardzo dobrym meczu, Jadar Radom 3:2 i wygrali turniej finałowy o mistrzostwo Mazowsza. Gratulacje dla zawodników i trenerów !

  • Po świetnym meczu MOS Wola pokonał Jadar Radom 3:2
    Po świetnym meczu MOS Wola pokonał Jadar Radom 3:2

W drugim dniu turnieju finałowego o mistrzostwo Mazowsza juniorzy MOS Wola , po świetnym meczu, pokonali 3:2 drużynę Jadaru Radom.

MOS Wola - Jadar Radom 3:2 (25:22)(20:25)(19:25)(25:22)(15:10)

Skład MOS Wola:
Drzyzga, Wojtaszek, Michor, Strzeżek, Pawlewicz, Iliński , Jonak (libero) oraz Łukasik, Żurek, Kaczmarek.

Świetnym siatkarskim widowiskiem był mecz w finałach mistrzostw Mazowsza MOS Wola - Jadar Radom.
Pierwszy set mógł zadowolić najwybredniejszych znawców siatkówki. Obydwa zespoły grały na bardzo wysokim poziomie. Świetne parady w obronie, liczne kontrataki, dobre bloki i asekuracje to obraz tego seta. W samej końcówce MOS kilka razy lepiej zagrał blokiem i set wygrany 25:22 przez siatkarzy z Woli.
Oglądaliśmy naprawdę wiele dobrych siatkarskich akcji. Zawodnicy Jadaru Radom zrobili tylko trzy błędy punktowe w secie i dopiero bardzo dobra gra MOS-u przyniosła wygraną.

Drugi i trzeci set to sporo nerwowości w poczynaniach zawodników Radomia i MOS-u Wola na zmianę. Poziom był wysoki, ale doskonałe zagrania przeplatały się z prostymi, banalnymi błędami.
Radomianie w obydwu setach byli nieco lepsi i wyraźnie wygrali te partie, dysponując większą siłą ataku.

W czwartym secie siatkarze z Woli pokazali swój słynny "mosowski charakter". Trudna sytuacja bardzo ich zmobilizowała do jeszcze lepszej gry. Warte podkreślenia są niezwykle udane zmiany, które udowodniły , że MOS ma duże wsparcie ze strony wszystkich zawodników rezerwowych. Za Fabiana Drzyzgę wszedł Michał Żurek i wniósł ogromne ożywienie i przyspieszenie gry środkiem, czego nie spodziewali się rywale. Doskonale zagrał w ostatnich dwóch setach Bartek Kaczmarek , który zmienił Dawida Michora.W ostatnich dwóch setach podmęczony Jadar grał już wyższymi, wolnymi piłkami i zawodnicy MOS-u Wola dużo punktów zdobyli podwójnym i potrójnym blokiem.
Radomianie nie byli w stanie powstrzymać bardzo walecznie grających siatkarzy MOS Wola i mecz pod koniec toczył sie pod dyktando mosowców.

Gratulujemy serdecznie wszystkim zawodnikom i trenerom wspaniałej postawy w turnieju finałowym o mistrzostwo Mazowsza , w którym nasi gracze nie byli głównymi faworytami, a jednak pokazali wielką wolę walki i zwyciężyli.
Warte podkreślenia jest to, że sukces naszej drużyny nie przyszedł łatwo, ponieważ poziom najlepszych drużyn na Mazowszu jest naprawdę bardzo wysoki. Szkoda, że drużyny prezentujące najwyższy poziom w kraju muszą pożegnać się z dalszą fazą rozgrywek, na skutek fatalnego regulaminu mistrzostw Polski.

Bardzo cieszymy się, że nasza drużyna juniorów gra lepiej z każdym miesiącem, że udało się awansować do dalszych gier w mistrzostwach Polski, z pierwszego , mistrzowskiego miejsca.
Dziękujemy !
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy