Pierwsze zwycięstwo młodszego zespołu młodzików MOS Wola

Druga drużyna młodzików MOS Wola (rocznik 1993) wygrała pierwszy mecz w rozgrywkach o mistrzostwo Mazowsza. Młodzi siatkarze wygrali z rówieśnikami z Wołomina 2:0.

Młodsza drużyna młodzików MOS Wola  rozegrała ostatnio 2 mecze: spotkanie rewanżowe z  MDK na hali MOS w sobotę oraz wyjazdowy mecz z II drużyną młodziaków z Wołomina.

W pierwszym meczu uległa zdecydowanie 0:2  z silniejszym i starszym przeciwnikiem, ale trzeba powiedzieć, że był to najlepszy mecz naszych młodzików z 4 spotkań granych z najlepszymi zespołami grupy A.

Poniedziałkowy mecz to spotkanie dwóch drużyn z rocznika 1993, które do tej pory nie odniosły żadnego zwycięstwa. Była to ich pierwsza szansa na odniesienie zwycięstwa. Dlatego oba zespoły zagrały nerwowo. Szczególnie widoczne było to w ekipie MOS-u , gdzie chłopcy nie potrafili w wielu sytuacji wyprowadzić mocnego, kończącego ataku. Na pochwałę zasługuje jednak postawa naszych chłopców, którzy nie mogąc skutecznie atakować, zaczęli kiwać. Bardzo skuteczny w tym elemencie był Jan Wiliński.  Wyróżnili się też Łukasz Trzciński, który w trudnych momentach potrafił wziąć ciężar gry na siebie oraz Piotr Szumski dając dobrą zmianę i grając serię dobrych zagrywek.

MOS Wola II - Junior Stolarka Wołomin II 2:0 (25:21)(27:25)

Trzeba powiedzieć, że zespół wykazał się charakterem wychodząc w obu setach z trudnych sytuacji zwycięsko. W pierwszym secie przegrywali 12:17 i seria zagrywek Piotrka Szumskiego wraz z dobrą grą w obronie doprowadziła do stanu 23:17 a dalej zwycięstwa do 21.
Drugi set to też w środkowej części seta przewaga przeciwnika (18:15) i skuteczna gra w końcówce zakończona 27:25.