Echa dramatycznego meczu z Augustowem w Informatorze Stolicy

Redaktor Marcin Kalicki zamieścił w Informatorze Stolicy relację i fotoreportaż z tego emocjonującego meczu pt. "Wielkie emocje na Woli. Tie-break zdecydował o zwycięstwie gości." Zapraszamy do lektury.

Wielkie emocje na Woli. Tie-break zdecydował o zwycięstwie gości.

Marcin Kalicki

W sobotę, punktualnie o godzinie 17:00 siatkarze MOS Wola Warszawa rozpoczęli walkę w fazie play-off o mistrzostwo II ligi. W hali przy ulicy Rogalińskiej podejmowali drużynę UKS Centrum Augustów.

Kibice zasiadający na trybunach nie mogli narzekać na brak emocji. Po dwóch nieznacznie przegranych setach młodzi siatkarze z Woli sprawili swoim fanom niezwykłą niespodziankę. Faworyzowana drużyna z Augustowa przegrała trzeciego seta 25:20, a czwartego 25:21. O zwycięstwie zadecydował więc tie-break. Pomimo dwóch piłek meczowych podopieczni trenera Krzysztofa Wójcika ulegli w nim 17:19 zespołowi UKS Centrum i przegrali całe spotkanie 2:3. W pierwszej rundzie play-off siatkarze grają do dwóch zwycięstw. Następne spotkanie MOS Wola rozegra w Augustowie. Jeśli wygra pozostanie w grze, jeżeli poniesie porażkę będzie rywalizował o miejsca pięć – osiem w rozgrywkach II ligi mężczyzn.

MOS Wola Warszawa – UKS Centrum Augustów 2:3 (23:25, 22:25, 25:20, 25:21, 17:19)

Składy:

MOS Wola Warszawa: Kajetan Kulik, Maciej Kuć, Szymon Drzazga, Mateusz Gawron, Paweł Borowski, Grzegorz Pacholczak, Mateusz Trzciałkowski, Daniel Grzymała, Piotr Pawlak, Rafał Prokopczuk, Artur Gromelski, Rafał Berwald, Michał Gawrzydek, Brian Malangiewicz.

UKS Centrum Augustów: Łukasz Bernatowicz, Kamil Danilczyk, Paweł Haraburda, Wojciech Iwanowicz, Mateusz Jeleniewski, Adrian Karbowski, Szymon Kossobudzki, Maciej Mendak, Marcin Mołs, Radosław Nowak, Mariusz Szlejter, Tomasz Wasilewski.