Kadetki UMKS MOS WOLA Vice Mistrzyniami Mazowsza

Niedziela 11.02.2018 pod znakiem finałów Mistrzostw Mazowsza. Na Rogalińskiej rozegrano ostatnie dwa finałowe mecze kadetek. W pierwszym spotkaniu naprzeciw siebie stanęły LTS Legionovia II Legionowo i UKS Atena Warszawa. Po meczu o trzecie miejsce, zagrały LTS Legionovia I Legionowo i UMKS MOS Wola Warszawa.

Poznaliśmy zdobywczynie III miejsca finałów Mistrzostw Mazowsza.  LTS Legionovia II po 4 setach pokonała UKS Atena Warszawa 3:1 ( 21:25, 13:25, 24:26, 22:25).

Emocje jeszcze nie opadły po pierwszym meczu a na parkiecie przy Rogalińskiej stanęły UMKS MOS Wola Warszawa i LTS Legionovia I Legionowo.

Wyrównana walka do 11 punktu w pierwszym secie zapowiadała niezwykłe spotkanie. Niestety tylko zapowiadało, bo realia okazały się okrutne dla kadetek z Woli. Bardzo silna zagrywka rywalek z którą miały problem nasze dziewczęta, atak obijający  lub omijający nasz blok  zdecydował o wyniku seta pierwszego (11:25). W drugim secie  kadetki MOS zaczęły bez kompleksów. Atakuje Dygdoń i Kosieradzka (7:8). Rywalki grają coraz pewniej i skuteczniej. Atakują z krótkiej, po skrzydle, ze środka, punktują blokiem i odskakują na 10-17. Punkty dla MOS zdobywają w dalszej części seta  Kosieradzka, Wydmańska, Postek. Nieprecyzyjny odbiór rozsypuje grę w polu. Przegrywamy 13:25. Trzeci set to pokaz wyższości gry LTS, ktróra gra koncertowo dobrze. Zespół MOS totalne rozsypuje się. Punkty tracimy po ataku Legionovii i własnych błędach. Bezradność wkrada się w zespół MOSu. Trzeci set przegrywamy 9:25. Spotkanie jednostronne. Słowa pochwały dla LTS Legionovii, wygrały bezapelacyjnie. My swój dzień miałyśmy wczoraj. Dzisiaj jesteśmy drugim zespołem na Mazowszu.

Walkę stoczyli natomiast na bardzo wyrównanym poziomie kibice obu zespołów. Hala przy Rogalińskiej była wypełniona po brzegi a atmosfera niezwykła, odzwierciedlała rangę finałów. Dziękujemy Wam, niezłomni kibice, Rodzice MOS WOLA.

Skład zespołu MOS WOLA: Baran Karolina, Bąk Patrycja (libero), Bochenek Paulina (libero), Burtyn Maria, Dygdoń Zuzanna, Kabala Julia, Kosieradzka Oliwia, Kraszewska Weronika, Pacuszka Martyna, Postek Sylwia, Rakus Gabriela, Rozwadowska Martyna, Waligóra Karolina, Wdmańska Julia.
Trener: Stanisław Lizińczyk.

UMKS MOS Wola Warszawa - LTS Legionovia I Legionowo 0:3 (11:25, 13:25, 9:25)

Końcowe wyniki finałów Mistrzostw Mazowsza:

I miejsce - LTS Legionovia I Legionowo

II miejsce - UMKS MOS Wola Warszawa

III miejsce - LTS Legionovia II Legionowo

IV miejsce - UKS Atena Warszawa

Organizatorem tej niezwykle udanej imprezysportowej był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy nr 6.

Ceremonii podsumowania oraz wręczenia pucharów i  medali dokonali:

Karol Małolepszy V-ce Prezes ds. rozgrywek i dyscypliny MWZPS

Paweł Wasilewski - dyrektor MOS nr 6

Wszystkie spotkania komentował Janusz Patriak.

Dla wszystkim, którzy włączyli się w organizację Finałów Mistrzostw Mazowsza wielki ukłon i podziękowania.