Młodzicy z Woli pokazali klasę!

Bardzo dobry występ podopiecznych trenera Kellera w Mazowieckiej I Lidze Młodzików.

Dwudniowy turniej młodzika w I lidze należy uznać za bardzo udany dla podopiecznych trenera Kellera.

6.UKS MKS MDK Warszawa I

Zespół młodzików z tygodnia na tydzień pokazuje coraz lepszą dyspozycję. Pierwszy zespół, który rozpoczynał sezon od III ligi, po fatalnym turnieju rozstawieniowym, zameldował się w najlepszy możliwy sposób w I lidze, zajmując od razu 1 miejsce!

Drużyna trenera Tomasza Kellera co i rusz zaskakuje.

Dwa tygodnie po wygraniu prestiżowego turnieju w Dreźnie, tym razem przyszedł czas na pokazanie klasy w rozgrywkach mazowieckich. Chłopcy z Woli już w pierwszym meczu zostali postawieni przed dużym wyzwaniem. Po drugiej stronie siatki stanął dotąd niepokonany zespół Metra, który w całych rozgrywkach nie stracił nawet seta. Po bardzo niemrawym i nerwowym początku (set przegrany do 13), zespół z Woli pokazał swój kunszt i dominację w dwóch kolejnych setach, wygrywając do 16 i 13.

W kolejnym spotkaniu, meczu bez historii UMKS MOS WOLA 2:0 Wołomin. Młodzi zawodnicy zachłysnęli się zdecydowanie tymi dwoma zwycięstwami i bez walki oddali mecz innej stołecznej drużynie - Plasowi.

Po kolejnej spokojnej wygranej z MDKiem Warszawa, wydawało się, że wszystko w turnieju jest jasne. Niespodziewanie jednak drużyna z Wyszkowa ograła PLAS Warszawa, przez co 3 drużyny miały szansę na miejsca 1-3 (MOS WOLA, Plas Warszawa oraz Huragan Wołomin).

Młodzicy z Woli, dzięki wygranej w setach do 19 i 16 z zespołem Poloneza Wyszków, zapewnili sobie 1 miejsce, mając lepszy bilans setów niż PLAS Warszawa, który w ostatnim spotkaniu ograł Huragan Wołomin 2:0. Czwarte miejsce ostatecznie zajęło Metro Warszawa, spadek z ligi zaliczył MDK Warszawa oraz Polonez Wyszków.

Jak podsumował wygraną Trener Keller?: „...Cieszy mnie wygrana liga, tym bardziej, że zaczynaliśmy z poziomu 3 ligi. Chłopcy powoli dojrzewają siatkarsko i stają się coraz silniejsi, jednak przed Nimi jeszcze daleka droga, aby sięgać po najwyższe laury...”

I tego oczywiście z całego serca życzymy zespołowi i trenerowi.