Emocje w pięciu setach

Zacięta rywalizacja pomiędzy dwoma dobrymi zespołami w ramach Mazowieckiej I Ligi Juniorów, MOS II - RCS Czarni Radom 3-2 (25:19, 28:30, 25:22, 21:25, 15:5). Rywalizacja na parkiecie i rywalizacja na najlepszy doping w kwadracie.

Wolno rozkręcał się nasz zespół MOS w pierwszych minutach spotkania oddając pierwsze punkty rywalowi. Pozwoliliśmy odskoczyć Radomszczakom na 6 punktów. Doszliśmy przeciwników na 12 punkcie doprowadzając do remisu. Zespół MOSu wypracował potem przewagę, którą dowiózł do końca wygrywając seta pierwszego do 19. Siatkarze Radomia atakują od samego początku drugiego seta. Nasz zespół wobec bardzo silnego ataku ma kłopoty w elementach obrony (5:2, 6:4, 10:8). Ponownie doprowadzamy do wyrównania w 12 punkcie. Od tego momentu gra jest bardzo wyrównana. Nie wykorzystujemy pięciokrotnie piłek setowych. Ostatecznie seta wygrywa drużyna z Radomia po zaciętej rywalizacji i wydłużonym secie 30:28. Emocjonujący jest również trzeci set. Po remisie 3:3 odchodzimy na 8:4 i utrzymujemy kilku punktową przewagę do stanu 19:18. Po różnej interpretacji gry przez zawodników z Radomia, sędzina dyktuje czerwoną kartkę dla siatkarza RCS Czarni Radom. Wynik szybko zmienia się na 21:18. Trener Radomia bierze czas dla swojego zespołu. Po przerwie przebieg gry nie zmienia się. MOS wygrywa seta 25:22. Czwarty set do połowy był pokazem silnego ataku rywali i bezradności naszych siatkarzy. Przez cały przebieg seta przeciwnicy nie oddali swego prowadzenia o wygrali seta do 21. W tie break’u od samego początku prowadziliśmy. Naszym przeciwnikom brakowało precyzji, tracili kolejne punkty. Kolejna czerwona kartka dla Radomia zatrzymała ich wynik na 4 punkcie. Zmiana boisk przy wyniku 8:4 dla MOS. Błędy rywali pracowały na nasz wynik. Partię tie break’a wygraliśmy 15:5 i całe spotkanie 3:2.

Niewątpliwie należą się gratulacje dla naszego zespołu oraz trenera Trzcińskiego, ale słowa uznania należy skierować również w kierunku naszych przeciwników z boiska , którzy pokazali silny atak, wolę walki i potrafili stworzyć wspaniały doping dla swojego zespołu.

Skład zespołu MOS: H.Ryszewski, B.Rubin, K.Jędrzejczyk, M.Czyżak, M.Gawrzyszek, J.Muszyński, G.Sucharski, M.Szaniawski, M.Kulik, M.Drobek, J.Orlicz, J.Borowicz (libero), D.Zys (libero)