Przełamały pasmo niepowodzeń podopieczne trenera Patriaka

Po wczorajszym meczu w I lidze juniorek, dzisiaj dziewczęta kontynuowały dobrą grę w III lidze seniorek. Wczoraj zabrakło na finiszu siły co przełożyło się na wynik. W dzisiejsze przedpołudnie wyszły nasze siatkarki na parkiet jakby odnowione. III Liga Seniorek, BRS UMKS MOS WOLA WARSZAWA-AZS LSW WARSZAWA 3-0 (25:16, 25:22, 25:17)

Hala na Rogalińskiej wypełniła się pozytywną energią od pierwszych minut spotkania. Emocje rządziły od samego początku zarówno dziewczętami jak również dzisiaj - trenerem Patriakiem. Stwierdzenie, że grał za linią boczną jest niewystarczające, grał z każdą z zawodniczek na parkiecie.

Pierwszego seta siatkarki BRS UMKS MOS WOLA prowadziły od samego początku. Wypracowały kilku punktową przewagę i utrzymywały ją do końca seta (18:13, 23:15). Set pierwszy zakończył się z wynikiem 25:16. Drugiego seta rozpoczynamy od prowadzenia rywalek 1:3. W zespole MOS widać rozkojarzenie, wykorzystują to nasze przeciwniczki (3:7). Popełniamy błędy przekładające się na punkty dla rywalek. AZS LSW trzyma nas na 5 punktów co daje im pewien komfort gry. Trener Patriak robi wszystko by zmobilizować dziewczęta i zawalczyć o seta. Przy stanie 15:15 po bardzo zaciętej grze dochodzimy rywalki. Jest 16:15 i nasze pierwsze prowadzenie w tym secie. Przychodzi dobry moment na wypracowanie przewagi i wygranie seta trzeciego, po części również dzięki przeciwniczkom, które mają słabszy moment gry. Seta drugiego wygrywamy do 22. W trzecim secie podopieczne trenera Patriaka wypracowały przewagę już w 3 punkcie. Wypracowujemy stopniowo coraz większą przewagę nad przeciwniczkami. Dobra zagrywka Szczepańskiej S. powoduje, że siatkarki po przeciwnej stronie mają kłopoty z jej przyjęciem. Jest stan 12:5, za chwilę 14:10. Po wzięciu czasu dla zespołu MOS (14:12) kontynuujemy dobrą grę. Dziewczętom MOS było potrzebne to zwycięstwo. Jakże inaczej, autentycznie cieszą się każdym dobrym atakiem, czy skutecznym blokiem. Pod koniec seta trzeciego gdy zbliżały się do wygranej, było widać, że siatkówka jest ich pasją. Set trzeci wygrywają do 17. Całe spotkanie 3 -0.

Skład zespołu: W.Kraszewska, S.Postek, J.Chadała, A.Wełna, J.Siuta, A.Hołuj, K.Maj, G.Nowik, N.Zielińska, S.Szczepańska, W.Kaczmarek, N.Zdrowińska (libero), W.Połosak (libero).