Aktualności

21.10.2017

Paraliż ogólnozespołowy

Inauguracyjny mecz naszych młodziutkich siatkarek pod znakiem lekcji siatkarskiej w skrócie. III Liga Seniorek, KONSTANCIN-BRS UMKS MOS WOLA WARSZAWA 3:0 (25:16, 25:13, 25:19)

  • Miasto stołeczne Warszawa wspomaga nasze siatkarki
    Miasto stołeczne Warszawa wspomaga nasze siatkarki

Przed młodziutkimi siatkarkami z BRS UMKS MOS Wola postawiono dzisiaj trudne zadanie. Po raz pierwszy zderzyły się z realiami gry z III ligowym zespołem Seniorek z Konstancina. Mocna lekcja siatkówki w trzech setach  - tak można najkrócej podsumować wynik spotkania. Obcy parkiet, starsze wiekowo rywalki na boisku, zderzenie z większym doświadczeniem siatkarskim przeciwniczek - to spowodowało, że nasze młodziutkie dziewczęta jakby sparaliżowane  wyszły na boisko. Pierwsze koty za płoty dziewczyny! Co prawda wyższa półka siatkarska obnażyła niedoskonałości naszego zespołu, ale równocześnie wskazała obszary do zagospodarowania. Koncentracja !!! Zabrakło jej przy zagrywce, więc w tym elemencie tracilismy kolejne punkty, czy inaczej- oddawałyśmy je za darmo bez walki rywalkom. Po drugie komunikacja na boisku. Zespół jest w fazie poznawania wzajemnych mocnych i słabszych stron, zawodniczki muszą ze soba pograć i wypracować język komunikacji. Inne elementy techniki i taktyki młodziutkich siatkarek są kuźnią dla trenera Patriaka. Posłuszeństwo, systematyczność treningów i zaangażowanie muszą przynieść pozytywne skutki w czasie.Takie są koleje rozwoju siatkarskiego.Trener Patriak dokonywał wielu zmian, dał pograć w zasadzie wszystkim zawodniczkom. Dokonywał przerw w setach korygując grę, reagując bardzo szybko przy utracie punktów. Na pochwałę w meczu zasługuje wyróżniająca się Szewczyk B., Postek S.,  Zielińska U. oraz Maj K. Każda z nich miała swoje dobre a nawet bardzo dobre momenty, które przekładały się na punkty dla naszego zespołu. Chapeau bas dla rywalek. Pomimo, że psuły równie dużo zagrywek, przewyższały nasz zespół w takich elementach jak przyjęcie, rozegranie, atak, czy blok i asekuracja. Inauguracja nie była dla nas przyjemnym doznaniem, ale wierzymy, że wszystko będzie dążyło ku dobremu. 

 

Skład: K.Salamonik, W.Kraszewska, N.Marek, S.Postek, J.Chadała, A.Wełna, J.Siuta, G.Nowik, B.Szewczyk, K.Maj, U.Zielińska, S.Szczepańska, W.Połosak (libero), J.Mielke (libero)

Więcej fotek w linku:

https://web.facebook.com/moswola/photos/pcb.1616689038389985/1616684731723749/?type=3&theater

 

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy