Aktualności

06.10.2017

Parkiet w hali "Arena" w Legionowie w dzisiejszym dniu należał do zespołu Kadetek trenera Lizińczyka !

Na takie widowiska czekają wierni kibice MOS WOLA. Ach cóż to był za mecz !!! Cenne zwycięstwo Kadetek UMKS MOS Wola II w I lidze juniorek.

  • Miasto stołeczne Warszawa wspomaga nasze siatkarki
    Miasto stołeczne Warszawa wspomaga nasze siatkarki

Bardzo udanie zaprezentowały się nasze kadetki występujące w I mazowieckiej lidze juniorek jako UMKS MOS Wola II. w pięknej hali "Arena" w Legionowie. Ich przeciwniczkami były także kadetki Legionovii, występujące również jako II zespół tego klubu.
   Dziewczęta z Woli bardzo chciały pokazać swoim przeciwniczkom, że i w nowym sezonie nie zamierzają zbyt często przegrywać! Mecz, mimo iż na boisku przebywały kadetki, swoim poziomem zasługiwał na I ligę juniorek. Na boisku było wszystko. Trudna, kierunkowa zagrywka, staranne przyjęcie, różnorodne rozegranie, dynamiczne ataki, dokładne plasy, zorganizowana asekuracja i skuteczna obrona. Zawodniczki blokujące również dość często miały powody do satysfakcji...
     Pierwszy set to prawdziwie siatkarski horror. Zacięta walka od pierwszej piłki. W końcówce emocje sięgały zenitu. Obie drużyny miały po kilka piłek setowych, a sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Więcej zimnej krwi i przysłowiowego sportowego szczęścia po stronie zawodniczek trenera Lizińczyka i one zdobywają upragniony 39 punkt w secie !!! /39 : 37 /.
   Drugi set to dalszy ciąg twardej walki o każdy punkt. Trenerzy obu drużyn często rotowali składem, a wchodzące na boisko zawodniczki dobrą grą udowadniały swoją przydatność. Końcówka seta już mniej dramatyczna, mimo że wynik 25 : 23 odzwierciedla nieustępliwą walkę do końca.
    Trzeci set dla UMKS zdecydowanie łatwiejszy. Trudna, kierowana w odpowiednie "punkty " zagrywka przyniosła Mosiankom kilka punktów przewagi i zespół, który mimo młodego wieku z "niejednego pieca jadł chleb", tej przewagi nie mógł roztrwonić. Wynik  seta to 25 : 17 i całego spotkania 3 : 0 sprawił dużo satysfakcji zawodniczkom wiernym barwom klubu z Rogalińskiej, trenerowi i wspierającym z trybun rodzicom.
 
     Skład : Baran Karolina, Bąk Patrycja, Dygdoń Zuzia,Kabala Julka, Kosieradzka Oliwka, Ludynia Zuzia, Pacuszka Martyna, Rakus Gabrysia, Rozwadowska Martyna, Waligóra Karolina, Wydmańska Julka.

Wyrazy uznania dla dziewcząt oraz trenera Lizińczyka !!!

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy