Aktualności

05.10.2017

Po raz jedenasty siatkarze MOS Wola Warszawa wystąpią w II lidze mężczyzn. Udział w rozgrywkach II ligi odskocznią do wielkiej siatkarskiej kariery.

Meczem z Energą Net Ostrołęka siatkarze MOS Wola zainaugurują sezon drugoligowy w hali przy Rogalińskiej. Będzie to już jedenasty start naszego klubu w rozgrywkach II ligi mężczyzn. Zapraszamy na pierwszy mecz w sezonie 2017/2018 w sobotę o godzinie 18,00

 • Mateusz Kańczok - rekordzista pod względem ilości meczów w MOS Wola w II lidze
  Mateusz Kańczok - rekordzista pod względem ilości meczów w MOS Wola w II lidze
 • Tramwaje Warszawskie nadal będą głównym sponsorem naszego zespołu
  Tramwaje Warszawskie nadal będą głównym sponsorem naszego zespołu
 • Miasto stołeczne Warszawa wspomaga naszych siatkarzy
  Miasto stołeczne Warszawa wspomaga naszych siatkarzy
 • Szybka Kolej Miejska SA - sponsoruje naszych siatkarzy w II lidze
  Szybka Kolej Miejska SA - sponsoruje naszych siatkarzy w II lidze

UMKS MOS Wola jest klubem siatkówki młodzieżowej, ale dla podnoszenia  umiejętności  i zdobywania nowych doświadczeń , nasi siatkarze uczestniczą także w rozgrywkach ligowych mężczyzn. Z założenia nasi młodzi siatkarze grają w rywalizacji z doświadczonymi  zawodnikami w celu ogrania się z silnymi rywalami. Zdobyte doświadczenie potem procentuje w rywalizacji juniorskiej, a także pozwala naszym młodym siatkarzom pokazać się na arenie ligowej.

Warto podkreślić, że w naszej klubowej drużynie drugoligowej zdobywali doświadczenie siatkarze, którzy dzięki grze w II lidze w MOS Wola zdołali awansować nawet do Plus Ligi.

W Plus Lidze występują  siatkarze, którzy zdobywali doświadczenie w naszej klubowej drużynie II-ligowej. Tu swoje pierwsze ligowe szlify zdobywali:

Patryk Strzeżek (Jastrzębski Węgiel), Michał Żurek (AZS Olsztyn), Łukasz Makowski (AZS Olsztyn), Mateusz Kańczok (AZS Olsztyn), Maciej Gorzkiewicz (Cuprum Lubin), Przemysław Smoliński (Cuprum Lubin), Mariusz Schamlewski (Społem Kielce), Bartosz Gawryszewski (Espadon Szczecin), Janusz Gałązka (Espadon Szczecin), Tomasz Piotrowski (BBTS Bielsko Biała), Szymon Gregorowicz (MKS Będzin), Adrian Kacperkiewicz (Espadon Szczecin). Po grze w II lidze w MOS Wola zagrali potem w ligach zagranicznych Alan Wasilewski (mistrz Niemiec w Friedrichshafen) czy Wiktor Siewierski (Bundesliga w Austrii , SK Posojilnica Aich/Dob z Bleiburga).

Bardzo wielu siatkarzy po grze w drugiej lidze w MOS Wola trafiło do drużyn I ligi.

W naszej klubowej drużynie II-ligowej wystąpiło dotychczas 117 zawodników. Rekordzistą pod względem ilości występów jest Mateusz Kańczok – 79 meczów w MOS Wola w II lidze mężczyzn. Po bardzo udanym poprzednim sezonie w MOS Wola, kapitan naszego zespołu  otrzymał propozycję gry w Plus Lidze, w AZS Olsztyn. Prezentujemy trzydziestkę zawodników z największą ilością występów w drugoligowym zespole UMKS MOS Wola.

inf.wł. KZ

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy