Juniorki MOS Wola drugie na turnieju w Nymburku w Czechach.

Dobrze spisały się juniorki MOS Wola na turnieju europejskich regionów w Nymburku w Czechach. Po wygraniu kolejnych czterech spotkań po 2:0 , awansowały do finału, w którym uległy 1:2 innej polskiej drużynie MMKS Kędzierzyn Kożle z Opolszczyzny.

Na turnieju europejskich regionów w Czeskim Nymburku nasze juniorki spisały  dobrze. Po bardzo

nierównej grze wywalczyły drugie miejsce w turnieju w europejskiej obsadzie  o puchar Hetmana Województwa Środkowo-Czeskiego.

W turnieju wzięło udział 8 zespołów , podzielonych w pierwszej fazie na dwie grupy.

Nasz zespół trafił do grupy A i grał kolejno z zespołem ze Szwecji , VBF RIG Falkoping Volleyball, następnie z zespołem z Włoch - region Veneto oraz na koniec z zespołem z Czech.

Wszystkie trzy mecze eliminacyjne nasze siatkarki wygrały po 2:0 , chociaż nie wszystko szło tak łatwo jak wskazują wyniki spotkań. Kilka setów to wyrównana walka , raz z przeciwniczkami, a innym razem ze swoimi słabościami.

Po wygraniu grupy , w półfinałe nasz siatkarki pokonały zespół ze Słowacji - region Bratysława 2:0, grając dobrze.

W finałe spotkały sie dwie drużyny z Polski, MOS WOLA , reprezentujący region Mazowsze i MMKS Kędzierzyn Koźle reprezentujący region Opolszczyzny.

Finał był najbardziej zaciętym meczem , ale niestety przegranym 1:2.

W pierwszym secie meczu finałowego nasze dziewczęta dość wysoko prowadziły, ale przegrały bez walki końcówkę. Drugi set do spora przewaga naszego zespołu i wygrana partia przez MOS Wola.

W tie breaku nasze prowadzenie 8:7 , a potem kilka fatalnych pomyłek naszych dziewcząt i set przegrany 12:15.

Trener Artur Wójcik tak skomentował występ naszych juniorek:

Drugie miejsce to dobry wynik, w zespole widać duży potencjał, szczególnie w działaniach ofensywnych, mamy dużą siłę ataku. Zmartwieniem jest brak liderki, która wzięłaby ciężar gry na siebie w trudnych momentach, bo trochę brakuje nam odwagi w ciężkich chwilach. Nad tym musimy popracować w najbliższym czasie, jeśli chcemy coś ugrać w tym sezonie.