Aktualności

10.09.2006

Kadeci MOS Wola na drugim miejscu w Turnieju 4.Meck-Pomm-Cup 2006 w Schwerinie

Drużyna chłopców rocznika 1991 zajęła drugie miejsce w Turnieju w Schwerinie , w rywalizacji z reprezentacjami landów niemieckich. Turniej wygrała drużyna Saksonii, która wygrała z naszą drużyną 2:1, a w ostatnim secie 15:13. Dziewczęta z MOS Wola siódme.

  • Organizatorem turnieju był Związek Siatkówki Mecklenburg-Vorpommern
    Organizatorem turnieju był Związek Siatkówki Mecklenburg-Vorpommern
Drużyna chłopców MOS WOLA rocznika 1991 zajęła drugie miejsce w Turnieju 4. Meck-Pomm-Cup-2006 w Schwerinie , w rywalizacji z ośmioma reprezentacjami landów niemieckich. Turniej chłopców wygrała drużyna Saksonii, która wygrała z naszą drużyną 2:1, a w ostatnim secie 15:13.

Drużyna  młodszych kadetów MOS Wola ( 1991-92 ), trenera Krzysztofa Gałeckiego wystartowała wśród dziewięciu drużyn , reprezentacji landów niemieckich, które przygotowują się do październikowego Pucharu Niemiec (odpowiednik naszego Turnieju Nadziei Olimpijskich).

Dziewięć drużyn podzielono na trzy grupy eliminacyjne. Wszystkie mecze grano do dwóch wygranych setów.

Drużyna MOS Wola pokonała najpierw Sachsen (Saksonia) 2:0 (25:20)(25:23), a następnie Brandenburgię 2:0 (25:17)(25:21) i zajęła pierwsze miejsce w grupie.

W półfinale MOS Wola ,jako zwycięzca grupy,  spotkał się z drugim zespołem innej grupy, reprezentacją Thüringen (Turyngia) i zwyciężył 2:0 (28:26)(25:21).

W ten sposób siatkarze MOS Wola awansowali do finałowej,  pierwszej trójki turnieju. W finałe trzy drużyny grały systemem każdy z każdym.
W pierwszym meczu finałowym siatkarze MOS Wola pokonali 2:1 drużynę Hamburga i o zwycięstwie w turnieju decydował mecz z reprezentacja Landu  Sachsen ( Saksonia) .
W grupie eliminacyjnej siatkarze MOS Wola byli w tej samej grupie z saksończykami i wygrali 2:0, po bardzo wyrównanym meczu.

W finale mecz MOS-u Wola z Sachsen był także bardzo wyrównany, ale niestety przegraliśmy 1:2 , a w decydującej partii 13:15.

Mariusz Schamlewski z MOS Wola został wybrany do trójki najlepszych zawodników turnieju, wraz z dwoma zawodnikami z reprezentacji Saksonii.

Jak powiedział w telefonicznej relacji trener Krzysztof Gałecki : nasi chłopcy grali z ogromną wolą walki. Takich pięć spotkań z silnymi przeciwnikami pozwoliło nam zrobić kolejny krok do przodu w grze naszej drużyny. Mogliśmy się lepiej poznać, bo przecież trenuję chłopców od niedawna.

Skład MOS Wola , który zajął drugie miejsce w Schwerinie:
Jacek Komornicki, Mariusz Schamlewski, Martin Chiniewicz, Adam Otto, Bartek Strzeżek, Jakub Trzciński, Tomek Urbański (libero) oraz Adam Dukata, Adam Markowski, Michał Guła. Trener : Krzysztof Gałecki

Dziewczęta z MOS WOLA na siódmym miejscu

Drużyna dziewcząt , młodziczki 1992 , trenera Krzysztofa Czarnołęckiego startowała w turnieju z udziałem siedmiu drużyn. System gry każdy z każdym. Nasze dziewczęta rozegrały więc 6 spotkań. Nasze młodziczki przegrały wszystkie mecze. Przeciwniczki były silniejsze od naszej drużyny.
Jak powiedział trener Krzysztof Czarnołęcki nasze młodziczki początkowo były bardzo stremowane, a gra w takim silnym turnieju to był trochę "kubeł zimnej wody na głowę".
Wyniki dziewcząt:
MOS Wola - Mecklenburg-Vorpommern 0:2 (20:25)(23:25), MOS Wola - Hamburg 0:2 (14:25)(7:25), MOS Wola - Berlin 0:2 (14:25)(14:25),  MOS Wola - Brandenburg 0:2 (12:25)(16:25), MOS Wola - Sachsen 0:2 , MOS Wola - Sachsen-Anhalt 0:2.

W Schwerinie grała drużyna 1992 w następującym składzie: Agata Borońska, Paulina Moczulska, Agnieszka Pietrzyńska, Karolina Filipkowska, Małgorzata Kramarska, Agnieszka Kobus, Anna Kamińska, Sylwia Mac,Anna Mechowska.
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy