Aktualności

18.06.2017

Młodziczki MOS Wola zdobyły Puchar Przechodni Metra

Młodziczki MOS Wola wygrały trzydniowy międzynarodowy turniej organizowany przez KS Metro Warszawa. W turnieju uczestniczyły dziewczęta z roczników 2003 i młodsze. W dniach 16-18 czerwca odbyła się druga edycja żeńskiego turnieju o „Puchar przechodni Metra”. Tym razem zawody w randze międzynarodowej z racji uczestnictwa niemieckiego Volleyteam Berlin oraz 15 zespołów z całej Polski.

Pierwszy dzień rozgrywek to walka w trzech grupach, w których gry toczyły się „każdy z każdym”. Na tym etapie MOS Wola nie miał sobie równych i z pierwszego miejsca awansował do dalszej części gier.

Drugi dzień rozgrywany był systemem „wędrownym”. Po kolei przyszło nam zagrać z zespołami: KS Metro I (2:0); MOSM Tychy (0:2); i Dwójka Krynica Zdrój (2:0). Przeciwnicy z najwyższej półki o ustalonych umiejętnościach z indywidualnościami we własnych zespołach. Wyniki oddają przebieg meczów, w których wygrani mieli przewagę w większości elementów rzemiosła siatkarskiego i tylko momentami zespoły przegrane nawiązywały wyrównaną walkę.

W niedzielne przedpołudnie toczyły się gry  o miejsca, a dla najlepszej czwórki półfinały i gra o miejsce. Mecz pomiędzy MOS Tychy – Metro 2 wygrał zespół przyjezdnych (2:1). Drugi półfinał pomiędzy MOS Wola i Metro I to istny horror dla obu ekip. Całkowicie inny od pierwszego starcia tych zespołów w turnieju. Wyraźne prowadzenie Metra w pierwszym secie i heroiczny pościg wolskich dziewcząt zakończony sukcesem, tak najkrócej można opisać przebieg tej partii. W drugim secie, podopieczne trenera Krukowskiego oddały pole gry, aby tie-breaku się obudować i walczyć na swoim poziomie. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały nasze zawodniczki.  

W finale MOS zaliczył tzw. „falstart”, by od stanu 11:17 przebudzić się i grać na wyższych obrotach. Set padł naszym łupem wynikiem 25:23. Druga partia to walka punkt za punkt z przewagą jednego lub dwóch oczek dla MOSu od początku do końca. Finał MOS Wola – MOSM Tychy 2:0.

Organizatorzy nagrodzili najlepsze zawodniczki turnieju wśród których znalazły się: Kasia Mazurek (MOS Wola), Magda Stamborska i Joanna Hanusik (MOSM Tychy), Amelia Piekut (KS Metro I), Karolina Staniszewska (KS Metro II), Joanna Czyrniańska (Dwójka Krynica Zdrój). Ponad to trenerzy wyróżnili zawodniczki swoich zespołów. W MOS Wola była to Ewa Kwiatkowska, a na koniec miłym akcentem turnieju była zabawa na celność odbicia, w której zwyciężyła nasza zawodniczka Julia Wójciak.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

Fotogaleria:

https://drive.google.com/drive/folders/0Bz0ImrSjZgoZTXBZTkN1blo4Wlk

Końcowa klasyfikacja:

 1. MOS Wola Warszawa
 2. MOSM Tychy
 3. KS Metro I
 4. KS Metro II
 5. UKS Dwójka Krynica Zdrój
 6.  Aleksandria Aleksandrów Kujawski
 7.  UKS Piątka Turek
 8.  KS Metro III
 9. BKS Stal Bielsko Biała
 10.  Impel Wrocław
 11.  Plas Warszawa
 12.  Bas Białystok
 13. KS Siatkarz Koło
 14.  TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski
 15. Volleyteam Berlin
 16. UMKS Mikro Ełk

Skład MOS Wola:

Marysia Butryn – kapitan, Ola Kulik, Julia Wójciak, Ewa Kwiatkowska, Emilia Kaczmarzyk, Kasia Mazurek, Patrycja Malinowska, Amelia Malec, Julia Gawęda, Zuzia Czarnocka. Radosław Krukowski – trener.

RK

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy