Aktualności

25.05.2017

Marcin Jaskuła i Adrian Kacperkiwicz zagrają w PLUS Lidze w Espadonie Szczecin

Marcin Jaskuła i Adrian Kacperkiewicz podpisali kontrakty z Espadonem i w nadchodzącym sezonie będą bronić barw drużyny z Szczecina w Plus Lidze. Dzisiaj klub szczeciński ogłosił o pozyskaniu nowych graczy na swojej stronie internetowej. Gratulacje!

  • Trener Espadonu Szczecin Michał Gogol prezentuje swoich nowych graczy.
    Trener Espadonu Szczecin Michał Gogol prezentuje swoich nowych graczy.

Oto link do strony klubu Espadon Szczecin z informacją o pozyskaniu młodych siatkarzy z MOS Wola:

http://www.volleyespadon.pl/nowi-gracze-w-ekipie-michala-gogola/

Na  stronie Espadonu Sczecin czytamy:

25/05/2017

Marcin Jaskuła i Adrian Kacperkiewicz podpisali kontrakty z Espadonem i w nadchodzącym sezonie będą bronić barw drużyny z Pomorza Zachodniego.

Jaskuła to 19-letni młodzieżowy reprezentant Polski, który występuje na pozycji libero. Mierzący 179 cm wzrostu zawodnik ma na koncie wicemistrzostwa kraju w kategorii kadetów (2015) oraz juniorów (2017). Przed kilkoma dniami wywalczył z drużyną narodową awans do finału mistrzostw świata U21 w Meksyku. Ostatnie trzy sezony Jaskuła, wychowanek MOS WOLA Warszawa, spędził w drużynie 1-ligowego SMS PZPS Spała.

– Do podpisania kontaktu z Espadonem przekonała mnie między innymi osoba trenera Michała Gogola – mówił zaraz po parafowaniu umowy Jaskuła. – To młody szkoleniowiec, który ma ciekawą wizję rozwoju drużyny oraz zbudowania składu zespołu na najbliższy sezon. Cieszę się, że będę częścią tego projektu i nie mogę się już doczekać rozpoczęcia nowego rozdziału w mojej siatkarskiej przygodzie.

Drugi zawodnik, który wzmocnił właśnie ekipę Espadonu, to 19-letni przyjmujący Adrian Kacperkiewicz. Na liście jego dotychczasowych sukcesów także znajdują się srebrne medale kadeckich (2015) oraz juniorskich (2017) mistrzostw Polski. W tym roku, w barwach 2-ligowego MOS WOLA Warszawa, którego także jest wychowankiem, mający 193 cm wzrostu Kacperkiewicz wywalczył brąz w kategorii U23.

– Moim celem zawsze był przede wszystkim odpowiedni rozwój siatkarski oraz występy na parkietach PlusLigi. Chcę spędzać jak najwięcej czasu na boisku i uważam, że drużyna ze Szczecina będzie dla mnie doskonałym miejscem na zdobycie niezbędnych umiejętności i doświadczenia. W zespole Espadonu znajduje się wielu wspaniałych i utytułowanych zawodników, jak choćby Dawid Murek i Michał Ruciak, od których będę się mógł bardzo dużo nauczyć. Zamierzam pokazać się z jak najlepszej strony i wierzę, że dzięki ciężkiej pracy zdołam wywalczyć sobie miejsce w składzie – skomentował swoje przyjście do Szczecina Kacperkiewicz.

Serdecznie witamy obu młodych zawodników w Espadonie i życzymy im zdrowia, rozwoju umiejętności oraz wielu sukcesów z drużyną.

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy