Aktualności

21.05.2017

MŁODZICZKI MOS WOLA MISTRZYNIAMI POLSKI 2017 !

Drużyna młodziczek MOS Wola wygrała 2:1 (12:25)(25:22)(15:9) wielki finał o złoty medal z UKS Ateną Warszawa. Gratulujemy wspaniałego sukcesu! To już 36 siatkarski medal naszego klubu w mistrzostwach Polski i dziewiąty tytuł mistrzowski. Brawo dziewczyny, brawo sztab trenerski, brawo rodzice!

  • Mecz finałowy MOS Wola - Atena Warszawa 2:1 fot:Vispolska
    Mecz finałowy MOS Wola - Atena Warszawa 2:1 fot:Vispolska

Skład Złotek:

Zuzanna Czekalska, Matylda Wilczyńska, Martyna Rozwadowska, Karolina Baran, Ola Pająkowska, Gabrysia Nowik, Zosia Zakrzewska, Ola Makowiecka,Oliwia Kosieradzka, Klaudia Kostyra, Patrycja Bąk, Julia Kabala, Zuzanna Dygdoń, Marta Roicka, Julia Wydmańska, Agnieszka Szymańska.

Trener: Stanisław Liźińczyk

 

Portal siatkarski Strefa Siatkówki tak opisuje walkę o medale:

 

Młodziczki MOS-u Wola mistrzyniami Polski

W Dębicy zakończył się turniej finałowy mistrzostw Polski młodziczek. W finale imprezy MOS Wola Warszawa pokonał 2:1 ekipę UKS-u Ateny Warszawa. W małym finale triumfowały młode siatkarki Energetyka Poznań i to one wywalczyły brązowe medale.

Spotkanie finałowe zakończyło się po trzysetowej walce, spotkały się w nim dwie drużyny ze stolicy. Odsłonę premierową lepiej rozpoczęły w nim młodziczki MOS-u Wola, które po kilku wymianach oddały inicjatywę przeciwniczkom. Zespół Ateny zaczął świetnie zagrywać, co pozwoliło mu odskoczyć na 16:11. W dalszej części seta udane akcje UKS-u oraz błędy MOS-u tylko zwiększyły przewagę. Atena wygrała tę partię wysoko.

W kolejnej partii MOS Wola nie pozwolił sobie na duże straty, od początku skupiając się na dobrym przyjęciu. Dzięki temu lepiej też młodziczkom tego klubu szło w ataku, co przełożyło się na wyrównaną walkę na boisku. Do samego końca obie drużyny grały równo, a w ostatnich akcjach MOS odskoczył i doprowadził do seta decydującego. W nim podopieczne trenera Lizińczyka swoimi udanymi zagraniami zza linii końcowej boiska ustawiały sobie całą grę, zwiększając powoli przewagę. Zespół Ateny nie był w stanie poradzić sobie z zagrywkami rywalek. Na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski młodziczek stanął więc MOS Wola.

finał:
UKS Atena Warszawa – UMKS MOS Wola Warszawa 1:2
(25:12, 22:25, 9:15)

Na stronie PZPS czytamy taka relację z meczu finałowego:

Mistrzostwa Polski Młodziczek – Dębica 2017: UMKS MOS Wola Warszawa ze złotym medalem

W meczu o mistrzostwo Polski młodziczek zmierzyły się dwie warszawskie drużyny: UKS Atena Warszawa i UMKS MOS Wola Warszawa. Derby na swoją korzyść rozstrzygnęła drużyna z Woli, wygrywając spotkanie 2:1 (12:25, 25:22, 15:9). MVP: Zuzanna Czekalska.

UKS Atena Warszawa – UMKS MOS Wola Warszawa 1:2 (25:12, 22:25, 9:15).

Mecz bardzo dobrze rozpoczęła UKS Atena, która kontrolowała przebieg spotkania a przy tym narzuciła MOS-owi naprawdę trudne warunki gry. Drużynie z Ochoty wychodziło praktycznie wszystko, natomiast druga warszawska ekipa zdawała się być wyraźnie w cieniu. Dysproporcję w partii otwierającą idealnie oddaje końcowy wynik, z którym trudno jest dyskutować.

- W pierwszym secie za bardzo chciałyśmy zakończyć spotkanie finałowe w dwóch partiach. To sprawiło, że źle weszłyśmy w mecz – przyznała Zuzanna Czekalska, MVP spotkania finałowego.

Jak często bywa w żeńskiej siatkówce, w kolejnej odsłonie obu drużynom na przemian przydarzały się przestoje w grze – najpierw na trzypunktowe prowadzenie od początku seta wyszedł MOS, a chwilę potem do wyrównania doprowadziła Atena. Od tego momentu drużyny grały punkt za punkt, a kibice byli świadkami emocjonującego starcia. Ostatecznie w końcówce lepsze były zawodniczki z Woli, które doprowadziły spotkanie do wyrównania.

Podobnie jak w meczu o trzecie miejsce, o mistrzostwie również zdecydował tie-break. Decydujący set zaczął się nie po myśli Ateny Warszawa i widać było, że złe otwarcie wpłynęło na motywację jej zawodniczek. Z kolei MOS Wola radził sobie bardzo dobrze, prezentując odważną siatkówkę. W zderzeniu z wycofaną i popełniającą błędy ekipą z Ochoty, młodziczki z Woli kreowały grę, stopniowo przybliżając się do złotego medalu. Ostatni punkt zdobyła Zuzanna Czekalska, wybrana najlepszą zawodniczką meczu.

- Nagroda najlepszej zawodniczki finału jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Myślę, że nie muszę otrzymywać nawet żadnych pozostałych wyróżnień indywidualnych. Ta statuetka w zupełności mi wystarczy – dodała mistrzyni Polski młodziczek, która w meczu finałowym atakowała z 62-procentową skutecznością. Zanotowała również dwa punktowe bloki i dwie punktowe zagrywki.

W ciągu trzech dni UMKS MOS Wola Warszawa zagrał pięć spotkań. Mecz półfinałowy, z powodu dłuższych spotkań go poprzedzających rozpoczął się z prawie półtora godzinnym opóźnieniem.

- Za nami bardzo wyczerpujący turniej, zwłaszcza wczorajszy bardzo opóźniony półfinał. Ta różnica czasowa zrobiła różnicę. Teraz czeka nas zasłużone świętowanie – zakończyła Zuzanna Czekalska.

 

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Polski Młodziczek:

1 miejsce – UMKS MOS Wola Warszawa

2 miejsce – UKS Atena Warszawa

3 miejsce – KS Energetyk Poznań

4 miejsce – MKS Dwójka Zawiercie

5 miejsce – TKS Reda Ciechocino

6  miejsce – LTS Legionovia Legionowo

7 miejsce – GKS Wieżyca 2011 Stężyca

8 miejsce – IMPEL Wrocław

Nagrody indywidualne Mistrzostw Polski Młodziczek – Dębica 2017:

Najlepsza blokująca – Wiktoria  Pisarska (KS Energetyk Poznań)

Najlepsza rozgrywającaJulia Kabala (UMKS MOS Wola Warszawa)

Najlepsza zagrywająca – Katarzyna Żmijewska (UKS Atena Warszawa)

Najlepsza atakująca – Aleksandra Jedut (UKS Atena Warszawa)

Najlepsza Libero Patrycja Bąk (UMKS MOS Wola Warszawa)

MVP Mistrzostw Polski MłodziczekOliwia Kosieradzka (UMKS MOS Wola Warszawa)

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy