Aktualności

01.05.2017

35. siatkarski medal Mistrzostw Polski w kolekcji UMKS MOS Wola Warszawa. Szerokie echa sukcesu naszych siatkarzy w mediach.

Medal drużyny siatkarzy w Mistrzostwach Polski U-23 to już 35. siatkarski medal w kolekcji klubowej. Warto wrócić do wczorajszego dramatycznego meczu z Espadonem Szczecin i spokojnie obejrzeć fotogalerię z meczu oraz z wręczenia medali naszej drużynie. Jeszcze raz serdeczne gratulacje.

 • Mecz o brązowy medal Mistrzostw Polski U-23 MOS Wola - Espadon Szczecin 3:2
  Mecz o brązowy medal Mistrzostw Polski U-23 MOS Wola - Espadon Szczecin 3:2
 • Trener Krzysztof Wójcik
  Trener Krzysztof Wójcik
 • Tramwaje Warszawskie wspomagają naszych siatkarzy
  Tramwaje Warszawskie wspomagają naszych siatkarzy
 • Miasto stołeczne Warszawa wspomaga naszych siatkarzy
  Miasto stołeczne Warszawa wspomaga naszych siatkarzy

Oto link do fotogalerii z meczu o brązowy medal Mistrzostw Polski U-23 w Legionowie oraz z dekoracji medalami Mistrzostw Polski:

https://www.facebook.com/pg/moswola/photos/?tab=album&album_id=1423111071081117

 

Prezentujemy wywiad z trenerem Krzysztofem Wójcikiem, który ukazał sie na stronie Młodej Ligi:

 

Drużyna MOS Wola Warszawa, prowadzona przez trenerów Krzysztofa Wójcika i Konrada Copa, po zwycięstwie nad Espadonem Szczecin zdobyła brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Polski U-23.

 

W półfinale zawodnicy MOS Wola po pięciu setach nieznacznie ulegli BBTS Bielsko-Biała. W niedzielnym spotkaniu o medal dość pewnie wygrali pierwsze dwa sety, ale kolejne dwa należały do przeciwnika. Ostatecznie tie-break rozstrzygnął losy rywalizacji o 3. miejsce.

– Szkoda niewykorzystanych szans we wczorajszym meczu, brakło naprawdę niewiele. Przed dzisiejszym spotkaniem wiedzieliśmy, że Espadon to drużyna, która dobrze broni, jest dobrze zorganizowana w drugiej linii. Nie udało im się pokazać tego przez pierwsze dwa sety i trochę nas to uśpiło. Rywale w końcu zaczęli grać z tyłu bardzo dobrze, podbijając nasze piłki w obronie. My z kolei chyba czekaliśmy aż się samo wygra. Niestety samo się nie wygrało. Musieliśmy walczyć do ostatniej piłki, na przewagi w tie-breaku. Po dwóch setach "zaprosiliśmy przeciwnika do grania", ale ostatecznie mamy medal, więc jest się z czego cieszyć – podsumowuje grę drużyny trener Krzysztof Wójcik.

– Ten brązowy medal jest fajnym zwieńczeniem sezonu. Rozegraliśmy naprawdę supersezon. Wygraliśmy drugą ligę i graliśmy o wejście do pierwszej, walczylismy w finale mistrzostw Polski juniorów. Wszędzie czegoś brakowało. Tutaj umówiliśmy się z chłopakami, że na koniec sezonu bijemy się o wszystko. Wczoraj było blisko sukcesu i bardzo żałujemy, że nie przyszło nam się dzisiaj sprawdzić z takim zespołem, jaki obecnie ma Radom. Ale należy się cieszyć z tego medalu, który mamy – dodaje trener Wójcik.

Kto nie miał okazji oglądać zmagania naszych siatkarzy UMKS MOS Wola w 10 setach turnieju Final Four Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23 w Legionowie ma możliwość obejrzeć transmisje telewizyjne z dwóch meczów na You Tube. Oto linki do transmisji"

https://www.youtube.com/watch?v=Kwsjx_IoUcA 

https://www.youtube.com/watch?v=zphauFWJPEc

 

Warto posłuchać i zobaczyć wywiady po meczu, które przeprowadziła Siatkarska Liga TV:

http://www.siatkarskaligatv.pl/video/id/6561.html

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy