Aktualności

21.07.2006

Świetny mecz naszego libero - Damiana Wojtaszka w Tunezji.

Reprezentacja Polski juniorów (1987-88) przebywa na turnieju w Tunezji. Polscy siatkarze rozegrali już trzy mecze. Z kadrą Polski pojechało na turniej dwóch graczy MOS-u Wola, G. Łomacz i D.Wojtaszek, który świetnie spisał się w meczu z reprez. Tunezji.

  • Damian Wojtaszek na przyjęciu w meczu juniorów MOS Wola
    Damian Wojtaszek na przyjęciu w meczu juniorów MOS Wola
Reprezentacja Polski juniorów ( roczniki 1987-88) przebywa na turnieju w Tunezji.
Polscy siatkarze rozegrali już trzy mecze. Z kadrą Polski pojechało na turniej dwóch graczy MOS-u  Wola, rozgrywający  Grzegorz  Łomacz i libero  Damian Wojtaszek.

W składzie kadry, która pojechała do Tunezji, brak jest pięciu  podstawowych zawodników reprezentacji juniorów:  Jarosza, Kaczmarka, Bartmana, Świechowskiego oraz Sufy.  Jak przyznaje trener Zdzisław  Gogol podstawowym celem  wyjazdu jest „ogranie pozostałych zawodników głównie środkowych, atakujacego oraz libero.”

Dlatego codziennie w hali MOS-u Wola , przy Rogalińskiej można zobaczyć trenującego kolejnego reprezentanta Polski juniorów z naszego klubu - Zbyszka Bartmana, który ma inny cykl przygotowań i nie pojechał do Tunezji.


Reprezentacja Polski w swoim pierwszym meczu na turnieju w Tunezji przegrała 2:3 z Arabią Saudyjską, a podstawowymi graczami byli Sarnecki, Kurek, Nowakowski, Komorowski i Gorzewski.

W drugim meczu Polska wygrała 3:1 z reprezentacją Algierii , a grali Janeczek, Kurek, Wierzbowski, Gorzewski, Wrona, Komorowski i Łomacz.

W trzecim meczu Polska wygrała 3:0 ( 25:22)(25:17)(25:17) z reprezentacją seniorów Tunezji. Jak relacjonuje trener Zdzisław Gogol, świetny mecz rozegrał zawodnik MOS Wola, libero Damian Wojtaszek, który miał 92% skuteczności w przyjęciu zagrywki.

źródło: www.reprezentacja.net
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy