Drugie zwycięstwo juniorów MOS Wola. MOS Wola - Trefl Gdańsk 3:1 i już mamy awans do czwórki najlepszych drużyn w Polsce!

Zespół siatkarzy MOS Wola pokonał 3:1 (25:14)(25:15)(38:40)(25:20) Trefla Gdańsk i już zapewnił sobie awans do czwórki najlepszych drużyn w Polsce. Adrian Kacperkiewicz MVP meczu. Jutro ostatni mecz grupowy z Resovią, a w sobotę i niedzielę walka o medale.

UMKS MOS Wola - Trefl Gdańsk 3:1 (25:14)(25:15)(38:40)(25:20)

Pomeczowe wywiady z Konradem Copem oraz MVP spotkania Adrianem Kacperkiewiczem:

Oto relacja z meczu, która ukazała sie na stronie PZPS:

Trefl Gdańsk SA - UMKS MOS Wola Warszawa 1:3 (14:25, 15:25, 40:38), 20:25) MVP: Adrian Kacperkiewicz

Pierwsza partia tych dwóch drużyn lepiej zaczęła się dla zespołu z Warszawy. Dzięki serii świetnych zagrywek Wiktora Siewierskiego objęli prowadzenie 12:2. Podopieczni Konrada Copa do końca premierowej odsłony meczu utrzymali koncentrację i wygrali pewnie do 14. Po krótkiej przerwie gdańszczanie zaczęli prezentować nieco lepszą siatkówkę, ale dotrzymali kroku rywalom tylko do 10 punktu. Następnie inicjatywę przejęli siatkarze MOS-u Wola, którzy tę część meczu wygrali do 15. Trefl Gdańsk nie złożył broni. W kolejnej partii grał skutecznie i bardzo cierpliwie. Najwięcej emocji kibicom zgromadzonym w hali MOSiR dostarczyła końcówka trzeciego seta, którą ostatecznie po zaciętej walce o każdą piłkę wygrali podopieczni Adama Miotka 40:38. Przedłużając tym samym swoje szanse na punkty w tym spotkaniu. UMKS MOS Wola szybko wyciągnął wnioski z porażki i w kolejnej partii nie dał sobie wyrwać z rąk awansu do półfinału mistrzostw Polski juniorów.

Trefl: Kalpaka (2), Jakubiszak (21), Ptaszyński (7), Bilicki (7), Gronkowski (3), Stolc, Rembalski (L) oraz Wołodźko (L), Wieleba (5), Wilkowski (4), Kowalczyk (4), Bangrowski, Mikołajewski
UMKS MOS Wola: Siewierski (5), Bączek (8), Rećko (15), Kacperkiewicz (25), Prokopczuk (5), Szymański (8), Jaskuła (L) oraz Kuć, Borowski, Żabicki