Aktualności

12.07.2006

Brązowy medal mistrzostw Polski pary juniorów MOS Wola, Michał Żurek - Dawid Migdalski

Para juniorów MOS Wola , Michał Żurek - Dawid Migdalski wywalczyła brązowy medal, w mistrzostwach Polski juniorów w siatkówce plażowej, rozgrywanych w Rybniku ! To już 23. medal sekcji siatkówki MOS-u Wola w mistrzostwach Polski. Serdeczne gratulacje !

  • Brązowi medaliści mistrzostw Polski juniorów Michał Żurek i Dawid Migdalski
    Brązowi medaliści mistrzostw Polski juniorów Michał Żurek i Dawid Migdalski
  • Cztery najlepsze pary mistrzostw Polski juniorów 2006 w Rybniku
    Cztery najlepsze pary mistrzostw Polski juniorów 2006 w Rybniku
  • Para MOS Wola na podium mistrzostw Polski
    Para MOS Wola na podium mistrzostw Polski

Para juniorów MOS Wola , Michał Żurek - Dawid Migdalski wywalczyła brązowy medal, w  mistrzostwach  Polski juniorów w siatkówce plażowej , rozgrywanych w Rybniku ! To już 23. medal sekcji siatkówki MOS-u Wola w mistrzostwach Polski i trzeci w siatkówce plażowej.

Nasza para Żurek - Migdalski  w meczu o brązowy medal pokonała duet Wifamy Łódź , Lisiecki - Bartodziejski 2:0 (21:17)(21:17).

W meczu o złoty medal i tytuł mistrza Polski para AZS Olsztyn , Jacyszyn - Pietkiewicz wygrała z parą Dziewit - Błoński (Skra Bełchatów) 2:1 (21:15)(16:21)(15:7).

Ale po kolei...
W dniu dzisiejszym o godzinie 9,00 rozpoczęły sie gry o wejście do finałowej czwórki.
Nasza para pokonała 2:0 parę Kądzioła / Kantor z MMKS Dąbrowa Górnicza i awansowała do strefy medalowej.
W drugim meczu para Lisiecki - Bartodziejski z Wifamy Łódź wygrała 2:1 z parą radomską , Żaliński - Słomka.

W ten sposób zostały wyłonione  pary półfinalistów.

W meczu o wejście do wielkiego finału nasi siatkarze Michał Żurek i Dawid Migdalski spotkali się z parą Skry Bełchatów, Dziewit - Błoński. Mecz był bardzo wyrównany i dramatyczny. Pierwszego seta wygrała nasza para 21:13, w drugiej partii przeciwnicy wygrali 21:12. O wszystkim decydował trzeci set , w którym lepsi byli zawodnicy Skry Bełchatów.

W drugim półfinale para AZS Olsztyn,  Jacyszyn - Pietkiewicz wygrała 2:0 z parą Lisiecki - Bartodziejski.

W meczu o brązowy medal spotkała się więc para Wifamy Łódź , Lisiecki - Bartodziejski z naszym duetem M. Żurek - D. Migdalski.
Mecz o brąz  nasi siatkarze zagrali uważnie , cały czas kontrolowali przebieg wydarzeń i wygrali 2:0 (21:17)(21:17).

Medal pary siatkarzy plażowych MOS Wola , Michał Żurek - Dawid Migdalski jest 23. medalem sekcji siatkówki MOS Wola w mistrzostwach Polski i trzecim medalem w siatkówce plażowej.
Serdecznie gratulujemy naszym medalistom !


A oto podsumowanie mistrzostw Polski juniorów , jakie ukazało się na stronie www.siatka.org


Zdaniem obserwatorów i trenerów kadry narodowej Czesława Kolpe i Sławomira Roberta turniej stał na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Do medali aspirowało i to nie bezpodstawnie około 10 par. Aż w 7 parach grali aktualni lub zeszłoroczni reprezentanci Polski z Michałem Kubiakiem (Wicemistrz Świata do lat 19), Radkiem Zbierskim i Michałem Żurkiem (Mistrzowie Europy do lat 18) na czele.


Już pierwsze mecze przyniosły niespodzianki. Zespół gospodarzy TS Volley Rybnik Michał Potera i Aleksander Galiński spotkali się z reprezentantami kraju z Dąbrowy Górniczej Michałem Kądziołą i Marcinem Kantorem. Po wyrównanym pojedynku 2:1 zwyciężyła para z Dąbrowy Górniczej.


W pierwszej rundzie świetnie spisały się również zespoły Jadaru Radom, które pokonały faworytów. Wojciech Żaliński i Damian Słomka zwyciężyli 2:0 kadrowiczów Krzysztofa Ormana i Karola Dziubę (AZS Częstochowa), a Jakub Bucki i Sebastian Sobczak utytułowanych zawodników Jokera Piła Michała Kubiaka i Radosława Zbierskiego. Pokonane pary musiały się spotkać ze sobą i po zaciętym meczu Orman i Dziuba utrzymali się w turnieju natomiast Kubiak i Zbierski po dwóch meczach pożegnali się z turniejem.


Od początku turnieju bardzo dobrze grali zawodnicy AZS UWM Olsztyn Artur Jacyszyn i Grzegorz Pietkiewicz oraz Oskar Dziewit i Michał Błoński z EKS Skra Bełchatów. Obie te pary spotkały się w meczu o pierwsze miejsce, wcześniej nie doznając ani jednej porażki. W finale lepsi okazali się olsztynianie pokonując parę z bełchatowską 2:1.


W meczu o brązowy medal spotkała się para KS Wifama Łódż Sebastian Lisiecki i Bartłomiej Bartodziejski z parą UMKS MOS WOLA Warszawa Dawidem Migdalskim i Michałem Żurkiem. Lepsi okazali się Migdalski i Żurek i to oni stanęli na najniższym stopniu podium.


Zgodnie z oczekiwaniami Turniej miał bardzo zacięty przebieg, aż 13 meczów zakończyło się wynikiem 2:1. Wysoki poziom gier oklaskiwało wielu kibiców, a obecni na turnieju trenerzy kadry narodowej zdobyli kolejny interesujący materiał do analizy.


Klasyfikacja końcowa:


1. Jacyszyn Artur / Pietkiewicz Grzegorz AZS PZU Olsztyn

2. Dziewit Oskar / Michał Błoński EKS Skra Bełchatów

3. Dawid Migdalski / Michał Żurek UMKS MOS WOLA Warszawa

4. Lisiecki Sebastian / Bartodziejski Bartłomiej KS Wifama Łódź

5 - 6

Kantor Marcin / Kądzioła Michał MMKS Dąbrowa Górnicza

Żaliński Wojciech / Słomka Damian KS Jadar Radom

7 - 8

Konkel Marcin / Lenc Daniel MKS Korab Puck

Orman Krzysztof / Dziuba Karol AZS Częstochowa

9 - 12

Potera Michał / Galiński Aleksander TS Volley Rybnik

Bucki Jakub / Sobczak Sebastian KS Jadar Radom

Kozłowski Maciej / Pilch Roman KS Joker Piła

Woźnica Artur / Polowczyk Bartosz MKS Kania Gostyń

13 – 16.

Szałankiewicz Jakub / Leks Karol Stakolo Staszów

Borowski Jarosław / Kosiorek Kamil KS Wifama Łódź

Kubiak Michał / Zbierski Radosław UKS Joker Piła

Zborowski Damian / Szewczyk Marcin MMKS Dąbrowa Górnicza

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy